31 grudnia odbędzie się pokaz “Między nami dobrze jest” Doroty Masłowskiej w reż. Grzegorza Jarzyny. Spektakl zaplanowany na godzinę 20.00, transmitowany będzie na żywo za pośrednictwem platformy TR Online prosto ze sceny TR Warszawa/ATM Studio.
ZOSTAŃ Z NAMI, NIE WYCHODŹ Z TEATRU
GRUDZIEŃ I STYCZEŃ W TR WARSZAWA
Jeśli tylko obostrzenia, które obecnie obowiązują od 7 do 29 listopada br. zostaną zniesione, a z końcem grudnia br. placówki kultury, w tym kina, muzea, sale koncertowe i teatry zostaną ponownie otwarte dla publiczności, 30 i 31 grudnia br. oraz 2 i 3 stycznia 2021 roku planujemy 5-krotną prezentację spektaklu “Między nami dobrze jest” Doroty Masłowskiej w reżyserii Grzegorza Jarzyny - z obecnością publiczności na widowni TR Warszawa/ATM Studio (przypuszczalnie z ograniczoną liczbą miejsc). Prezentacja "Między nami dobrze jest" zaplanowana na 31 grudnia br. na godzinę 20.00 transmitowana będzie na żywo na stronie: online.trwaszawa.pl.
W kolejnych tygodniach stycznia planujemy kolejne prezentacje spektakli oraz premiery z udziałem publiczności na widowniach, a także transmisje na żywo tytułów premierowych i spektakli repertuarowych TR Warszawa na platformie TR Online (online.trwarszawa.pl)
Jeśli ogłoszone przez premiera RP w listopadzie br. obostrzenia będą obowiązywać w pierwszych tygodniach stycznia, a placówki kultury, w tym kina, muzea, sale koncertowe i teatry zostaną nadal zamknięte dla publiczności, 31 grudnia br. zaprosimy publiczność na transmisję na żywo spektaklu "Między nami dobrze jest", a w kolejnych tygodniach stycznia odbędą się transmisje na żywo tytułów premierowych i spektakli repertuarowych TR Warszawa na platformie TR Online (online.trwarszawa.pl).
MIĘDZY NAMI DOBRZE JEST W GRUDNIU 2020
30 grudnia (środa) o godz. 19.00
31 grudnia (czwartek) o godz. 17.00 i 20.00
TR ONLINE: 31 grudnia (czwartek) o godz. 19.45 | wprowadzenie do spektaklu i transmisja spektaklu na platformie online.trwarszawa.pl
MIĘDZY NAMI DOBRZE JEST W STYCZNIU 2021
2 stycznia (sobota), o godz. 19.00
3 stycznia (niedziela) o godz. 19.00
Szczegółowe informacje na temat grudniowego programu w TR Warszawa dostępne są na stronie: trwarszawa.pl
Szczegółowe informacje na temat transmisji online znajdują się na stronie: online.trwarszawa.pl
MIĘDZY NAMI DOBRZE JEST
„Między nami dobrze jest” w reżyserii Grzegorza Jarzyny to spektakl oparty na nominowanej do Nagrody Literackiej NIKE 2009 sztuce Doroty Masłowskiej. Przedstawienie jest śmiesznym i poruszającym portretem podzielonego polskiego społeczeństwa, przytłoczonego ciężarem traumatycznej historii, rozdartego między narodową dumę i poczucie wstydu. Za pomocą szalonego, pełnego inwencji języka i ostrego jak brzytwa humoru Masłowska portretuje współczesną Polskę, w której nuworysze, pseudoartyści i medialni celebryci spotykają się z rozczarowaną młodzieżą i żyjącymi na skraju ubóstwa ludźmi z klasy pracującej. Wszyscy próbują utrzymać się na powierzchni toksycznej mieszaniny komercji, katolickiego nacjonalizmu i idealizowanej tragicznej przeszłości.
W premierowej wersji spektaklu rolę Osowiałej Staruszki grała Danuta Szaflarska, członkini zespołu TR Warszawa, zmarła w 2017 roku. Była jedną z najdłużej aktywnych na scenie artystek teatru, występowała w „Między nami dobrze jest” jeszcze w wieku 101 lat. W nowej wersji przedstawienia, dedykowanej pamięci Danuty Szaflarskiej, aktorkę zastępuje Lech Łotocki, związany z zespołem TR Warszawa od początku jego istnienia.
Przedstawienie „Między nami dobrze jest” było wielokrotnie nagradzane, m.in. nagrodami reżyserskimi dla Grzegorza Jarzyny (Nagroda im. Konrada Swinarskiego Miesięcznika „Teatr" dla najlepszego reżysera w sezonie 2008/2009, Nagroda Główna 9. Ogólnopolskiego Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona" w Zabrzu), nagrodami aktorskimi 9. Ogólnopolskiego Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona" w Zabrzu dla Aleksandry Popławskiej i Danuty Szaflarskiej, Grand Prix – Nagrodą Publiczności 9. Ogólnopolskiego Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona" w Zabrzu, nagrodą dramatopisarską dla Doroty Masłowskiej (medal im. Stanisława Bieniasza dla najlepszego dramatopisarza/dramatopisarki 9. Ogólnopolskiego Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona" w Zabrzu), Grand Prix dla najlepszego spektaklu 2. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Boska Komedia", Grand Prix 46. Przeglądu Małych Form Teatralnych „Kontrapunkt" w Szczecinie."
CZĄSTKI KOBIETY
W grudniu br., w ramach programu TR Online, odbędą się m.in. dwa pokazy “Cząstek kobiety” w reżyserii Kornéla Mundruczó, spektaklu na podstawie scenariusza Katy Weber, napisanego na specjalne zamówienie TR Warszawa. Wielokrotnie zapraszana na festiwale w kraju i na świecie oraz nagradzana teatralna wersja "Cząstek kobiety" transmitowana będzie dwukrotnie – 18 i 19 grudnia prosto ze sceny TR Warszawa/ATM Studio.
Przypominam również, że jedną z pierwszych premier platformy Netflix w 2021 roku będzie filmowa wersja “Cząstek kobiety”, filmu na podstawie scenariusza Katy Weber w reżyserii Kornéla Mundruczó. Światowa premiera filmu odbyła się na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji; Vanessa Kirby otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki festiwalu. Już od 7 stycznia 2021 r. filmowa wersja “Cząstek kobiety” dostępny będzie na platformie Netflix.
PLATFORMA TR ONLINE
Misją TR Warszawa jest budowanie, wzmacnianie i pogłębianie relacji z naszą publicznością oraz podtrzymanie aktywności twórczej zespołu aktorskiego oraz współpracujących z TR twórców i twórczyń. Czas pandemii pokazuje, jak wielkie znaczenie ma kultura – w szczególności instytucje publiczne – dla podtrzymania spójności społecznej.
Na platformie wdrożonej dla TR Warszawa przez Insys Video Technologie i uruchomionej z końcem października 2020 roku, transmitowane są najnowsze tytuły premierowe oraz najgłośniejsze spektakle z repertuaru TR Warszawa. Streamingowanym przedstawieniom towarzyszą wprowadzenia live prosto ze scen przygotowane przez aktorki i aktorów TR Warszawa, a także spotkania z twórcami i twórczyniami spektakli, odbywające się na żywo z udziałem publiczności tuż po zakończeniu każdego spektaklu. W dostępie na online.trwarszawa.pl sukcesywnie dodawane będą rejestracje spektakli TR w dostępie VOD, w tym także kultowe spektakle archiwalne. Program dopełni różnorodna i bogata oferta warsztatów online i webinarów, umożliwiająca pogłębianie wiedzy i doświadczanie sztuki.
Bilety na transmisje spektakli dostępne są na stronie online.trwarszawa.pl.