EN
7.03.2022, 14:04 Wersja do druku

Warszawa. Wieczór solidarności z Ukrainą w Teatrze Polskim

„Wreszcie musimy usłyszeć głos Ukrainy” – rozmowa z udziałem Izy Chruślińskiej – pisarki, promotorki dialogu polsko-ukraińskiego, Justyny Sobolewskiej – dziennikarki, krytyczki literackiej i prof. Andrzeja Mencwela – historyka literatury. Fragmenty książki „Planeta Piołun” Oksany Zabużko oraz wiersze Tarasa Szewczenki, Iwana Franki i Wasyla Stusa czytają Grażyna Barszczewska i Andrzej Seweryn.

Inne aktualności

W przeddzień inwazji Rosji na Ukrainę, 23 lutego, ukazał się w Polsce wybór esejów Oksany Zabużko „Planeta Piołun”, w znakomitej większości poświęconych tematowi wolności.

Pisarka, która na premierę książki przyjechała do Warszawy, miała być gościem specjalnym naszego Wieczoru solidarności z Ukrainą, ale została poproszona o wystąpienie w Parlamencie Europejskim. To ważne, aby głos Ukrainy był słyszany wszędzie, gdzie tylko jest to możliwe – dlatego Oksana Zabużko leci do Strasburga, a my spotykamy się w Warszawie by porozmawiać o jej twórczości i o ukraińskiej kulturze.

Wieczór na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego w Warszawie jest organizowany we współpracy ze Związkiem Ukraińców w Polsce oraz Komitetem Obywatelskim Solidarności z Ukrainą.

08.03.2022, Scena Kameralna g 18.00

Wstęp wolny.
Bezpłatne wejściówki są do odbioru w kasie biletowej Teatru Polskiego przy ul. Krakowskie Przedmieście 6, tel. 22 505 92 90[email protected].

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne