EN

31.05.2021, 12:52 Wersja do druku

Warszawa. Wieczór "Mordercze przypadki babci Adeli" w STUDIO teatrgalerii

W STUDIO teatrgalerii w Warszawie 8 czerwca odbędzie się muzyczno-literacki wieczór "Mordercze przypadki babci Adeli" z udziałem: Aleksandra Dębicza, Łukasza Kuropaczewskiego, Jakuba Józefa Orlińskiego, Mariusza Szczygła i Jirziego Kamena.

fot. mat. teatru

"Dla miłośników literatury i muzyki STUDIO przygotowało 8 czerwca (wtorek) na Dużej Scenie wieczór pt. Mordercze przypadki babci Adeli. W dwóch spotkaniach tego samego wieczoru, prowadzonych przez znanego reportera i czechofila Mariusza Szczygła wystąpi pisarz z Pragi Jirzí Kamen, autor wydanej niedawno książki Świece w pogańskim gaju. Opowiadania, horrory, etiudy (wyd. Dowody na Istnienie)" – napisała w przesłanej PAP informacji Majka Duczyńska ze stołecznego teatru.

Jak wyjaśniła, "ponieważ jedną z bohaterek tych opowiadań jest babcia Adela, która z dumą opowiada, jak uśmierciła swoich mężów, dwaj instrumentaliści – pianista i kompozytor Aleksander Dębicz oraz gitarzysta Łukasz Kuropaczewski zagrają utwór, skomponowany przez Aleksandra Dębicza specjalnie na ten wieczór do tego właśnie opowiadania". "Przedstawią też kompozycje ze swojej najnowszej płyty pt. Adela" – dodała.

Zaznaczyła, że "jako wokalista wystąpi Jakub Józef Orliński, który swoim kontratenorem podbija światowe sceny operowe".

Fragmenty książki "Świece w pogańskim gaju. Opowiadania, horrory, etiudy" Jirziego Kamena w tłumaczeniu Elżbiety Zimnej przeczytają aktorki STUDIO teatrgalerii Dominika Biernat i Ewelina Żak.

Program zostanie zaprezentowany 8 czerwca dwukrotnie - o godz. 18 i 20.30 na Dużej Scenie im. Józefa Szajny STUDIO teatrgalerii.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne