EN

27.08.2021, 13:43 Wersja do druku

Warszawa. Weekend w Klubie Komediowym

fot. mat. organizatora

W najbliższy weekend w Klubie Komediowym:

Klub Komediowy & Gutek Film – improwizują „Annette”
27.08 godz. 20.00 | Rakieta Klub |

Zapraszamy na muzyczny spektakl inspirowany filmem „Annette"!

W trakcie seksu. Na pływalni. Na sali porodowej. Podczas składania zeznań… Są takie sytuacje w życiu, kiedy raczej się nie śpiewa. A szkoda… Na przykład taka marszowa melodia (jak „Przybyli ułani pod okienko” albo „Oda do radości”) może sprawdzić się w łóżku znacznie lepiej niż oklepana pościelówa. I morale podniesie, i rytm nada. Można śpiewać pojedynczo, można w dwugłosie. Albo ten basen. Czepek kąpielowy i tak już wystarczająco odziera nas z godności osobistej, że można chyba sobie pozwolić na afirmacyjną melorecytację między jednym wdechem a drugim.

I właśnie dla tych momentów – nieskrępowanego niczym śpiewu w sytuacjach, wydawałoby się, najmniej ku temu odpowiednich – warto zobaczyć „Annette”! (Bo że Adam Driver, legendarny zespół Sparks, canneńska Złota Palma za reżyserię dla Leosa Caraxa – to wiadomo!). „Annette” to historia miłości popularnego komika Henry’ego i Ann, śpiewaczki operowej o międzynarodowej sławie. W świetle reflektorów stanowią idealną, szczęśliwą parę. Ich życie odmienią narodziny pierwszego dziecka, Annette, dziewczynki o wyjątkowym darze.

Także koniecznie zaplanujcie wyjście do kina Muranów, a w międzyczasie przyjdźcie na muzyczny spektakl inspirowany filmem! Jego wybrane fragmenty zainspirują improwizatorów do zagrania scen i zaśpiewania piosenek!

Więcej informacji o filmie „Annette” znajdziecie na stronie Gutek Film, partnera wydarzenia.

Bilety: 35 zł

Czy będą paluszki? – czyli improwizowana domówka | NOWOŚĆ
28.08 godz. 18.00 | Rakieta Klub |

Zapraszamy na improwizowaną domówkę! Spektakl będzie powstawał na bieżąco, z pomocą inspiracji od publiczności. Zatem bądźcie punktualnie i przyprowadźcie osobę towarzyszącą!

Niezależnie od okazji (urodziny, przeprowadzka, sylwester), metrażu mieszkania czy liczby zaproszonych gości – domówki mają swoje stałe elementy. Na przykład, jeśli jest zimno – jeden z pokoi magicznie zamienia się w najgorzej zorganizowaną szatnię ever, w której łatwiej znaleźć kotłującą się wśród szalików, kurtek i czapek zakochaną parkę niż własny płaszcz. Tymczasem na balkonie toczą się rozmowy o tyle istotne, co ulotne: a nazajutrz wnioski i wyznania związane z polityką, rodziną czy pracą znaczyć będą nie więcej niż leżące w popielniczce petki. Upływ czasu wyznaczają znikające ze stołu koreczki, sałatka, chipsy i sery, aż zostają już tylko paluszki i ciasto… Aż w końcu impreza przenosi się do kuchni – a im mniejsze jest pomieszczenie, tym więcej ludzi pomieści.

Zapraszamy na improwizowaną domówkę! Spektakl będzie powstawał na bieżąco, z pomocą inspiracji od publiczności. Zatem bądźcie punktualnie i przyprowadźcie osobę towarzyszącą!

Bilety: 35 zł

Chłopcy na wydaniu, czyli klub wiecznych kawalerów
29.08 godz. 17.00 | Rakieta Klub |

Poznajcie ich bliżej: Oto chłopcy na wydaniu! Mężczyźni, dla których zawsze jest za wcześnie na ożenek. A jednocześnie nigdy nie jest za późno. Przed Wami historia o współczesnych wiecznych kawalerach.

DLACZEGO NIE JESTEM ŻONATY?

- A czy sokół rodzi się naznaczony piętnem centrali obrączkowania? Czy w naturze węża nie leży zrzucanie skóry, gdy ta robi się za ciasna? Czy ryś, pokrywszy samicę, nie opuszcza jej, by dalej wieść swe koczownicze życie?

- Żonaty? Błagam… żeby mieć żonę, trzeba mieć narzeczoną, wcześniej – dziewczynę, a przede wszystkim zwalczyć gynefobię. Tymczasem tkwię w kokonie swojego kawalerstwa: ja, samotna larwa…

- Jak to mówią, lubię mieć otwartą furtkę. W sumie, jakby się zastanowić, to chyba to jest właśnie definicyjna funkcjonalność furtki: otwartość. Nie zrozumcie mnie źle, jestem w związku, kocham swoją dziewczynę, tylko że furtka zazwyczaj prowadzi do jakiegoś fascynującego, tajemniczego ogrodu… Nie to, żebym się gdzieś wybierał, ale duch odkrywcy drzemie w każdym z nas, panowie!

- A znajdzie się druga taka, jak moja Mama? Nie zajdzie. Koniec tematu.

Poznajcie ich bliżej: Oto chłopcy na wydaniu! Mężczyźni, dla których zawsze jest za wcześnie na ożenek. A jednocześnie nigdy nie jest za późno. Przed Wami historia o współczesnych wiecznych kawalerach.

Spektakl wpisuje się w Klubowy cykl improwizowanych spektakli obyczajowych, które z przymrużeniem oka opowiadają o aktualnych życiowych problemach współczesnych, wielkomiejskich i z reguły przepracowanych 30-latków. Przebieg przedstawienia będzie improwizowany, tj. wymyślany i grany na bieżąco na oczach publiczności, bez wcześniejszego scenariusza czy przygotowanych bohaterów.

Bilety: 35 zł

**

Bilety na spektakl można kupić:
- online – za pośrednictwem naszej strony, wystarczy kliknąć opcję KUP
- stacjonarnie u kasjera/kasjerki – w Rakiecie, górna sala (jeśli pula biletów w sprzedaży stacjonarnej nie została wyczerpana)

ZASADY UCZESTNICZENIA W SPEKTAKLU

1. Podczas spektakli udostępniamy widzom nie więcej miejsc na sali, niż jest to dozwolone. Prosimy o zajmowanie miejsc zgodnie z oznaczeniami, z zachowaniem wymaganych odstępów.
2. Udział widzów w spektaklu jest dopuszczalny pod warunkiem zakrywania ust i nosa. Prosimy o wzięcie ze sobą maseczki ochronnej.
3. Widzów wpuszczamy na widownię nie wcześniej niż pół godziny przed rozpoczęciem spektaklu.
4. Osoby, które kupią bilet stacjonarnie, tj. w kasie Klubu przy ul. Nowowiejskiej, zostaną poproszone o podanie danych osobowych umożliwiających kontakt na wypadek wykrycia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wśród uczestników danego wydarzenia i dochodzenia epidemiologicznego. Dane takie będą przechowywane przez dwa tygodnie. Podanie danych jest wskazane, jednak nie jest obligatoryjne.
5. Zakup biletu i przyjście na spektakl jest jednoznaczne z oświadczeniem widza, że nie jest objęty kwarantanną oraz że w ciągu ostatnich 10 dni:
– nie przebywał w krajach o zwiększonej zachorowalności na koronawirusa
– nie miał kontaktu z osobami, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem
– nie występowały u niego objawy infekcji koronawirusem.

W przypadku wystąpienia niepokojących objawów zdrowotnych prosimy o nieprzychodzenie na spektakl i pozostanie w domu.

Źródło:

Materiał nadesłany