EN

2.12.2020, 15:36 Wersja do druku

Warszawa. Warszawskie Spotkania Teatralne startują w sobotę

40. Warszawskie Spotkania Teatralne rozpoczynają się już w tę sobotę. 

mat. teatru

Festiwal otworzy 5 grudnia spektakl „Fedra” w reż. Grzegorza Wiśniewskiego z Katarzyną Figurą w roli tytułowej (Teatr Wybrzeże w Gdańsku), a w niedzielę zobaczymy spektakl słupskiego Nowego Teatru im. Witkacego w reż. Szymona Kaczmarka „Kupiec wenecki” określony jako „objawienie minionego roku” (Łukasz Drewniak, teatralny.pl).

Zapraszamy do spędzenia weekendu na Warszawskich Spotkaniach Teatralnych online! Gramy codziennie o 19.00 na żywo, więc prosimy widzów o punktualne przybycie przed ekrany.

Jak zawsze zaprezentujemy najważniejsze, najgoręcej dyskutowane spektakle minionego sezonu, które nie miały swojej premiery w Warszawie - w kolejnych dniach: „Transfugium” w reż. Krzysztofa Rekowskiego na podstawie opowiadania Olgi Tokarczuk, spektakl nagradzanej reżyserki Eweliny Marciniak „Historia przemocy” (Teatr im. A. Fredry w Gnieźnie), „Panny z Wilka” w reż. Agnieszki Glińskiej (Narodowy Stary Teatr w Krakowie), „Dług” w reż. Jana Klaty z Teatru Nowego Proxima i również z tego teatru „Kobiety objaśniają mi świat” w reż. Iwony Kempy. Festiwal zakończy przedstawienie „Kurt Gerron. Fuhrer daj miasto Żydom” w reż. Wiktora Rubina.

Ponadto nurt towarzyszący, w którym m.in. premiera „Pani Dalloway” w reż. Magdaleny Miklasz – to nie tylko pierwsza premiera online Teatru Dramatycznego, ale przede wszystkim pierwsza sceniczna adaptacja tej powieści w Polsce.

Po wszystkich spektaklach zapraszamy na spotkania z twórcami: facebook.com

Sprzedaż biletów odbywa się wyłącznie poprzez stronę www.warszawskie.org, tam też znajdują się szczegóły dotyczące repertuaru.

Zapraszamy na niezapomniane teatralne wieczory!

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne