EN

9.06.2021, 12:05 Wersja do druku

Warszawa. Wakacyjne odmrożenie w Klubie Komediowym

Klub Komediowy zaprasza na wydarzenia czerwcowe.

fot. mat. organizatora

I znowu czerwiec, i wiatr, i… my! – trawestując poetę. I my na taki czerwiec czekaliśmy, pełen odmrożeń, będący z naszej strony zaprzeczeniem sezonu ogórkowego, obfity w myśli i spektakle.

Repertuar na czerwiec i wakacje osnuliśmy wokół trzech idei, które naszym zdaniem pomogą zrozumieć i objaśnić otaczającą nas nową post pandemiczną, czy post izolacyjną rzeczywistość. Na nowo znaleźliśmy się w latach 20tych, które otwierają wdzięczne pole do porównań i być może stajemy na nowo u progu wybuchu kreatywności i nowo definiowanej swobody. Ale staramy się zrozumieć współczesność nie tylko przyglądając się historii. W zrozumieniu pomagają nam również współcześni pisarze, mi.in. za sprawą cyklu z Wydawnictwem Filtry.

ODMROŻENIE w SZALONE LATA 20te 2.0

Komediowy idzie do Galerii, żeby złapać haus swobody pocovidowskiej i być częścią czasu, w którym może znów wybuchnie kreatywność i swoboda. Komediowy słoń w składzie porcelany będzie improwizować inspirując się sztuką, architekurą, awangardą. Zapraszamy Grzegorza Piątka i zagramy do książki Niezniczalny o Bogdanie Pniewskim. Tomasz Raczek zainspiruje nas wyborem klasycznych kadrów. W wakacje planujemy też spektakl “11 obrazów obróconych
w żart”.

Sobota, 12.06

Klub Komediowy & Grzegorz Piątek, „Niezniszczalny. Bohdan Pniewski. Architekt salonu i władzy”

https://komediowy.pl/wydarzenie/klub-komediowy-grzegorz-piatek-niezniszczalny-bohdan-pniewski-architekt-salonu-i-wladzy/

ŻARTSPLAINING czyli KOMEDIOWY OBJAŚNIA RZECZYWISTOŚĆ

Odpowiadając na potrzebę zrozumienia „o co tu w ogóle chodzi w tym wszystkim co się generalnie wydarzyło”, rozpoczynamy też działalność komediowo-poznawczą. W serii spektakli Żartsplajning czyli Komediowy objaśnia świat, spróbujemy zbić kompetencję z niedorzecznością. Gościem Komediowego będzie Tomasz Stawiszyński - odpowiemy co improwizować czekając na koniec świata. Wracamy do naszych śmiesznych i strasznych spektakli świadomych ekologicznie z Kamilem Wyszkowskim kolejny odcinek spektaklu: Taki mamy klimat.

Rozpoczynamy też naszą misję improwizacji bez martyrologii. W pierwszej odsłonie zilustrujemy improwizowanymi scenami fragmenty Ludowej Historii Polski Adama Leszczyńskiego w czerwcu, w lipcu zaś Całkiem zwyczajnego kraju, historii Polski bez Martyrologii Briana Porter-Szűcsa.

Pragnąć nadążyć za rzeczywistością grać planujemy do raportów o nowych trendach, newsów, najpopularniejszych wyników wyszukiwania w googlu… Oczywiście nadąrzyć się za światem nie da, ale warto łapać kolkę próbując.

Środa, 16.06

Klub Komediowy & Adam Leszczyński, „Ludowa historia Polski”

https://komediowy.pl/wydarzenie/klub-komediowy-adam-leszczynski-ludowa-historia-polski/

Piątek, 25.06

Klub Komediowy & Tomasz Stawiszyński, „Co robić przed końcem świata”

https://komediowy.pl/wydarzenie/klub-komediowy-tomasz-stawiszynski-co-robic-przed-koncem-swiata/

POLSKI ZWIĄZEK LITERATÓW ŚMIESZNYCH czyli rozmrażamy czytelnię i żart literacki

Odmrażamy czytelnię i naszą literacką zmarzlinę. Zarówno komedia sceniczno-muzyczna jak i improwizacja żyje u nas w ciągłym zwarciu z literaturą, tekściarstwem. Podpatruje autorów minionych (stąd 1000 książek na półkach naszej Czytelenki na Placu Zbawiciela) i fascynuje się pisarzami współczesnymi i to się wyraża w naszym repertuarze:

Wraca Tajemnica Beletrysty nasza epopejka o rynku wydawniczym. Poza tym rozpoczynamy regularną współpracę z Wydawnictwem Filtry, na początku czerwca zagramy do fragmentów książek wybranych przez Justynę Sobolewską, w planach też spektakle do Słownika Rodzinnego Natalii Ginzburg, Maksa Łubieńskiego a też premiera naszej bibliofilskiej rewii o problemach i bolączkach światów przedstawionych.

Środa, 9.06
Klub Komediowy & Justyna Sobolewska: warszawskie lektury

Wśród tegorocznych nominacji do Nagrody Literackiej m. st. Warszawy. pomoże nam się rozeznać przewodnicząca Jury Nagrody - Justyna Sobolewska. Nasza Gościni przeczyta wybrane fragmenty nominowanych książek, które staną się dla nas inspiracją do zagrania serii improwizowanych scen

https://komediowy.pl/wydarzenie/klub-komediowy-justyna-sobolewska/

Piątek, 11.06

Piątek , 18.06
Tajemnica beletrysty, ostatnia czytelnia na Imielinie na żywo w Klubie

https://komediowy.pl/wydarzenie/tajemnica-beletrysty-czyli-ostatnia-czytelnia-na-imielinie-26/

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne