EN

21.03.2025, 17:56 Wersja do druku

Warszawa. „Wady postawy” w Teatrze Ochoty

Idzie nowe, idą, biegną (potykając się) Wady postawy - najnowszy spektakl w naszym repertuarze. Paweł Aigner wraz z Trzecim Zespołem Sezonowym Teatru Ochoty wzięli na warsztat Skrzywienie kręgosłupa Ingrid Lausund – dzieło tak groteskowe i śmieszne, jak wasze starania o awans. Do zobaczenia na dywaniku! 

fot. proj. Ewa Rostalska, fot. Artur Wesołowski / mat. teatru

Poczekalnia przed gabinetem szefa. Mały stół. Różne krzesła, ekspres do kawy, filiżanki i suche herbatniki. W tle: parawan, garderoba, duża szafa, drzwi z napisem WC. Rozbłyska czerwona lampka, brzęczy brzęczyk – harde miny rzedną, ogony podkulone. Twoja kolej, wchodzisz.

Kiedy ostatnio dostałeś w twarz? Kiedy ostatnio się uśmiechałaś? Kiedy ostatnio dorobiono wam gębę? Zaczynamy wieczorek integracyjny dla osób z wadą postawy, zaproszone są wszystkie działy, levele, zawiłe ścieżki karier, które sprowadziły was tu – pod DRZWIDOSZEFA.

Ingrid Lausund

Bandscheibenvorfall
w przekładzie Pawła Adamskiego

reżyseria: Paweł Aigner
scenografia i kostiumy: Magdalena Gajewska
muzyka: Piotr Klimek
asystentka reżysera: Weronika Nowicka
charakteryzacja, make-up: Ali Kosoian-Kozbielska, Katarzyna Bielińska

obsada:

3. zespół sezonowy Teatru Ochoty
KRETZKY – Piotr Gadomski
HUFSCHMIDT – Piotr Kulesza
KRISTENSEN – Barbara Liberek
SCHMITT – Aleksandra Tokarczyk
KRUSE – Maciej Walter

zdjęcia: Artur Wesołowski
plakat: Ewa Rostalska

Prawa autorskie do sztuki Bandscheibenvorfall reprezentuje Suhrkamp Verlag, a w Polsce Agencja ADiT Elżbieta Manthey

Źródło:

Materiał nadesłany