EN

15.09.2022, 12:09 Wersja do druku

Warszawa. W październiku premiera spektaklu „Bliżej” w Teatrze 6.piętro

„Bliżej” to tytuł najnowszej i długo oczekiwanej premiery, którą na deskach Teatru 6.piętro będzie można zobaczyć jesienią w reżyserii Eugeniusza Korina, dyrektora artystycznego Teatru 6.piętro.

fot. mat. teatru

„Bliżej” to naładowana emocjami, prowokująca szczerością i przewrotnym humorem opowieść o złożoności relacji między kobietą a mężczyzną. W obsadzie debiutująca na naszej scenie Pola Gonciarz, Aleksandra Popławska, Mateusz Damięcki i Michał Żebrowski.

Premiera galowa - 1 października. Premiera poznańska - 11 października.

„Bliżej” (tytuł oryginału „Closer”, 1997 r.) jest pierwszym spektaklem scenicznej trylogii SEX / PŁEĆ / GENDER na scenie Teatru 6.piętro, która będzie stawiać przed widzami takie pytania jak: Co to znaczy być Kobietą? Co to znaczy być Mężczyzną? Co znaczy dla Mężczyzny i Kobiety bycie Razem?

BLIŻEJ

Love story bez cenzury

W jednej ze scen sztuki BLIŻEJ Dany, początkujący pisarz, rozmawia z Ann, fotografką, robiącą mu zdjęcie do jego pierwszej książki:

DANY Nie wydaje ci się obsceniczna?

ANN Co?

DANY Książka.

ANN Nie. Myślę, że… że opowiada jak jest.

DANY „Jak jest” z czym?

ANN Z seksem. Z miłością.

To samo można byłoby powiedzieć o samym spektaklu BLIŻEJ. Opowiada on bez fałszywej pruderii, ale też i bez chęci epatowania, o tym, co leży u początków każdego ludzkiego życia: o miłości i seksie. Opowiada jak jest z tą miłością i seksem, i robi to bez uników, przemilczeń i upiększeń, gdyż wierzy w tajemną moc ludzkich namiętności. - mówi Eugeniusz Korin, Dyrektor Artystyczny Teatru 6.piętro i reżyser przedstawienia.

Dwie pary – Dany i Alice oraz Larry i Ann - zabierają widza w podróż po labiryntach swoich uczuć: na naszych oczach zakochują się, kochają i odkochują, wiedzeni odwieczną i rzadko kiedy zaspokajaną potrzebą bliskości drugiego człowieka.

Autor sztuki Patrick Marber opowiada ich historie miłosne z pasją, czasem z humorem i często z szokującą szczerością. Nie robi tego, żeby bulwersować, a raczej po to, żeby nas przekonać, że pomimo tak częstych rozczarowań, zdrad i rozstań, które przynoszą nam miłość i seks, nie powinniśmy się zniechęcać i zaprzestawać poszukiwań bycia bliżej tego drugiego…

Na scenie zobaczymy: debiutującą na naszej sceniePolę Gonciarz, Aleksandrę Popławską, Mateusza Damięckiego oraz Michała Żebrowskiego.

Reżyseria: Eugeniusz Korin

Scenografia i kostiumy: Katarzyna Borkowska

Muzyka: Zespół GO GO Penguin

Tłumaczenie i opracowanie tekstu: Eugeniusz Korin

Obsada:

Ann - Aleksandra Popławska

Alice - Pola Gonciarz

Dany - Mateusz Damięcki

Larry - Michał Żebrowski

UWAGA: 18+ Spektakl wyłącznie dla widzów dorosłych. Treść i forma spektaklu w sposób otwarty poruszają kwestie seksu i erotyki. Tekst sztuki zawiera słownictwo, które może być uznane za wulgarne.

Bilety już w sprzedaży na teatr6piętro.pl, na www.ebilet.plwww.ewejsciowki.pl, a także bezpośrednio w kasie Teatru 6.piętro w PKiN.

Bilety na premierę poznańską na tobilet.pl

***

Teatr 6.piętro

Teatr 6.piętro to założona w 2010 roku przez Michała Żebrowskiego (Dyrektora Naczelnego) i Eugeniusza Korina (Dyrektora Artystycznego) prywatna scena dramatyczna, funkcjonująca na szóstym piętrze warszawskiego Pałacu Kultury i Nauki. Od samego początku za najważniejszy cel swojej działalności Teatru 6.piętro stawiają sobie żywy, autentyczny dialog z widzami, a jego twórcy przykładają wielką wagę do uniwersalności sztuk tworzących repertuar oraz do pielęgnowania najlepszych tradycji gry aktorskiej. Na deskach tego teatru zobaczyć można wielu znakomitych polskich aktorów oraz cieszące się niesłabnącym powodzeniem od dnia premiery spektakle doskonałych polskich i zagranicznych autorów.

Działalności teatru przyświeca credo:

„Teatr bez Widza traci rację bytu. 6.piętro jest teatrem Widzów, których będziemy się starali: Prowokować do myślenia, nie nudząc. Wzruszać, nie wpadając w ckliwość. Bawić, nie błaznując.”

***

Współproducent spektaklu BLIŻEJ:

Grupa MTP

***

Partner Technologiczny Teatru

Dell Technologies to firma technologiczna, w której na pierwszym miejscu zawsze stoi zapewnienie klientom rozwiązań, jakie stanowić będą pełną odpowiedź na ich potrzeby. Każdego dnia stara się zapewniać organizacjom i użytkownikom łatwiejszy dostęp do innowacji technologicznych, a co za tym idzie - rozwoju ich działalności. U podstaw codziennych działań leży spełnianie konkretnych oczekiwań dużych przedsiębiorstw, instytucji publicznych, małych i średnich firm oraz klientów indywidualnych.

Źródło:

Materiał nadesłany