EN

18.04.2023, 12:38 Wersja do druku

Warszawa. W maju premiera „Małego Księcia” w Teatrze Polskim

Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie zaprasza 19 maja na premierę z cyklu Teatr Polski Dzieciom – „Mały Książę” Antoine'a de Saint-Exupéry'ego w reż. Konrada Dworakowskiego.

fot. Karolina Jóźwiak

Szybciej, lepiej, więcej. Wszystko wiemy, wszystko mamy. To, czego jeszcze nie mamy, możemy kupić. Szkoda tylko, że nie ma sklepów z przyjaciółmi. Może wtedy mielibyśmy ich więcej…

„Mały Książę” z całą pewnością należy do najbardziej znanych lektur dzieciństwa i, jak przystało na powiastkę filozoficzną, także lektur dorosłości. Adresując ją do jednych i drugich autor jako naczelny wątek wprowadza relację między dorosłością i dzieciństwem. Wszyscy dorośli byli przecież kiedyś dziećmi, tyle, że nieliczni o tym pamiętają. Ale też wszystkie dzieci będą kiedyś dorosłymi, o czym nie wszyscy zdają się myśleć.

„Mały Książę” to opowieść o rzeczach ważnych, którym zbyt często nie poświęcamy wiele uwagi – poetycka, mądra baśń dla dzieci i dorosłych, którzy wspólnie mogą odnaleźć odpowiedź na najważniejsze pytania: Co oznacza bycie dorosłym? Co dziś oznacza bycie dzieckiem? 

Czy można mieć w dorosłym przyjaciela? Czy będąc dorosłym można – i czy warto – ocalić  w sobie dziecko?

Spektakl kierowany do widzów w wieku 8+.

PREMIERA: 19 maja

Scena Kameralna im. Sławomira Mrożka

***

Noc Muzeów w Teatrze Polskim w Warszawie

W ramach NOCY MUZEÓW zapraszamy do Teatru Polskiego na NOC RZEMIEŚLNIKÓW.

13 maja, od godz. 22.00 do godz. 1.00

Czy wiecie, że ponad połowa pracowników Teatru Polskiego to rzemieślnicy? To dzięki nim możemy przygotować spektakl od pierwszej deski do ostatniej śrubki, od peruki po suknię. 

W tę jedną noc wprowadzimy Was w magiczny świat naszych pracowni i pokażemy to słynne „czego nie widać”. Nasi rzemieślnicy uchylą rąbka tajemnicy i opowiedzą o specyfice swojej pracy. Dowiecie się między innymi po co tapicerom żabki, gdzie jest teatralna jaskółka i dlaczego nasi oświetleniowcy opiekują się szczeniakami.

Kulturalna szkoła na Mazowszu

Bilet za 1 zł dla szkół

Teatr Polski w Warszawie uczestniczy w Programie „Kulturalna szkoła na Mazowszu”, którego inicjatorem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. W ramach Programu zorganizowane grupy szkolne mogą skorzystać z oferty repertuarowej naszego Teatru, za preferencyjną cenę biletu - tylko 1 zł. Oferta jest przeznaczona dla szkół z terenu województwa mazowieckiego. Program został przedłużony do 31 grudnia 2023 r.

Ideą programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu” jest upowszechnianie dziedzictwa kulturowego Mazowsza jako zadania spełniającego niezwykle ważne funkcje wychowawcze i edukacyjne – rozwoju młodego człowieka, popularyzacji oraz doskonalenia form i metod młodzieżowej aktywności w szeroko rozumianej kulturze. Program ma również zachęcać i inspirować do planowania i realizowania ciekawych lekcji pobudzających młodzież do czynnego i świadomego uczestnictwa w kulturze na Mazowszu. Promocyjna cena biletów wstępu ma umożliwić dostęp uczniom, którzy często z powodu barier finansowych pozostają poza obiegiem życia kulturalnego lub mają do niego utrudniony dostęp.

Do udziału w Programie uprawnieni są uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych typu: licea ogólnokształcące, technika, branżowe szkoły I stopnia, szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej, szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie liceum ogólnokształcącego.

W Programie mogą brać udział uczniowie z Województwa Mazowieckiego w formie zorganizowanych grup szkolnych wraz z ich opiekunami. 

Warunkiem skorzystania z Programu jest złożenie przez szkołę wypełnionego zgłoszenia w formie papierowej lub elektronicznej. Regulamin i formularze znajdują się na stronie Teatru: teatrpolski.waw.pl.

Szczegółowe informacje: 

Biuro Obsługi Widzów, tel. 22 505 92 20, [email protected]

Inicjatorem programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu” jest Samorząd Województwa Mazowieckiego

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne