07.04.2021, 15:59 Wersja do druku

Warszawa. W maju 30. Festiwal Mozartowski

7 maja Galą Mozart Night zainaugurowany zostanie 30. Festiwal Mozartowski w Warszawie.

fot. mat. teatru

- Tradycyjnie w programie naszego festiwalu melomani znajdą najsłynniejsze opery Wolfganga Amadeusza Mozarta, dzieła oratoryjne, kameralne i symfoniczne – mówi Alicja Węgorzewska-Whiskerd dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej, dodając, że ozdobą tegorocznej, jubileuszowej edycji wielkiego mozartowskiego święta będzie premiera „Don Giovanniego” w reżyserii Michała Znanieckiego.

GALA MOZART NIGHT, reż. Tomasz Cyz

To trzydziesta edycja festiwalu, przypadająca w dodatku w sześćdziesiąte urodziny instytucji, ale zapewniam, że nie zwalniamy, a wręcz podkręcamy tempo aż do brawurowego presto.

W czasie blisko dwóch festiwalowych miesięcy wystawione będą opery „Czarodziejski flet” „Wesele Figara”, „Idomeneo”, „Cosi Fan Tutte” czy „Uprowadzenie z seraju”, tradycyjnie zabrzmi ikoniczne dla całej muzyki „Requiem”, dzieła kameralne a jeden z koncertów dedykowany jest mozartowskim uwerturom.

WESELE FIGARA, reż. Grzegorz Chrapkiewicz

Gwiazdami jubileuszowej edycji Festiwalu będą światowej sławy śpiewaczki Simone Kermes i Vivica Genaux. Wystąpią także tak uznani artyści i zespoły, jak Agnieszka Duczmal wraz z Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia Amadeus, Leszek Możdżer, Krzysztof Herdzin, Amici Veneziani oraz wybitni artyści związani z Warszawską Operą Kameralną.

Artystom w przeważającej większości towarzyszyć będzie orkiestra Warszawskiej Opery Kameralnej Orkiestra Musicae Antiquae Collegium Varsoviense

Wszystkie wydarzenia odbywać się będą w pełnym reżimie sanitarnym, zgodnie z aktualnymi wytycznymi rządowymi.

Szczegółowe informacje dotyczące 30.Festiwalu Mozartowskiego w Warszawie oraz bilety znajdują się na stronie: operakameralna.pl.

Finałem Festiwalu będzie Wielka Gala Operowa w dniu 4 lipca.

Powołany do życia w 1991 roku Festiwal Mozartowski to fenomen w skali światowej. Na przestrzeni lat wykonano w jego ramach wszystkie dzieła sceniczne kompozytora. Warszawska Opera Kameralna była jedyną instytucją, która posiadała je w stałym repertuarze, wielokrotnie prezentując je poza granicami i podbijając serca melomanów m.in. Japonii, Omanu, Libanu i niemal całej Europy.

Jubileuszowa 30. edycja została przeniesiona ze względu na pandemię, z 2020 na 2021 rok.

*
Bilety dostępne również na stronie eBilet.pl.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne