EN

19.01.2022, 11:00 Wersja do druku

Warszawa. W lutym prapremiera "Pana Hoho" w Teatrze Polonia

Teatr Polonia zaprasza na spektakl "Pan Hoho" Witolda Dulęby w reżyserii Krzysztofa Dracza, którego prapremiera odbędzie się 3 lutego.

fot. mat. teatru

W przedstawieniu udział biorą: Iwona Bielska, Pola Błasik, Krzysztof Dracz oraz Krzysztof Stelmaszyk.

Tytułowy bohater to człowiek bez właściwości. Przeciętny, niczym niewyróżniający się mężczyzna, pracujący jako protokolant w miejscowym sądzie niczym Józef K. Franza Kafki. Swoją życiową przestrzeń dzieli z trojgiem współlokatorów. I choć traktowany jest przez nich z szacunkiem i lekkim pobłażaniem, to sam buduje w sobie rolę ofiary. Czuje się lekceważony i wyśmiewany. Pewnego dnia, stojąc przed lustrem, postanawia zmienić sytuację. Karze tytułować siebie „prezesem Trybunału”, w salonie organizuje gabinet, a od domowników oczekuje bezwzględnego posłuszeństwa. Początkowo jego zachowanie traktowane w kategoriach nieszkodliwego dziwactwa stopniowo przeradza się jednak w dyktaturę i terror, doprowadzając do tragedii. 

Jak daleko może się posunąć człowiek, którym determinuje zachwiane poczucie własnej wartości? Czy otoczenie jest tylko biernym tłem wydarzeń?

Tragikomedia Witolda Dulęby traktuje nie tylko o terrorze psychicznym w mikroskali, ile wskazuje na ogólne mechanizmy jego powstawania, które wydają się niewinne.

Przedstawienie w Teatrze Polonia jest prapremierową inscenizacją tego tekstu, który powstał 20 lat temu.

Czas trwania: 90 minut, bez przerwy

Prapremiera: 3 lutego, godz. 19.30

Kolejne spektakle: 4, 5, 6 i 7 lutego oraz 10, 11 i 12 marca

 BILETY: online [https://bit.ly/PanHoho] oraz w kasach teatrów: tel. 22 589 52 00 oraz 22 622 21 32, [email protected] i [email protected].

Pełen repertuar dostępny jest na stronie www teatru: teatrpolonia.pl.

Źródło:

Materiał nadesłany