EN

6.10.2022, 10:43 Wersja do druku

Warszawa. W listopadzie premiera „Sprzedawców marzeń” w Teatrze Roma

„Sprzedawcy marzeń” to spektakl, który powstał w ramach zajęć dydaktycznych w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Na scenariusz przedstawienia złożyły się piosenki Artura Rojka i zespołu Myslovitz, jednej z najpopularniejszych formacji rockowych polskiej sceny muzycznej. Premiera 5 listopada w Teatrze Muzycznym Roma.

fot. mat. teatru

Studenci kierunku Aktorstwo i Wokalistyka warszawskiej Akademii Teatralnej z wielką determinacja, odwagą, pracowitością i wrażliwością dokonują wiwisekcji kondycji współczesnego człowieka. Bohater, Everyman, to postać, na miejscu której może postawić się każdy widz. To człowiek o uniwersalnych cechach, poszukujący odpowiedzi na najważniejsze pytania: gdzie kończy się rzeczywistość, a zaczyna sen; dlaczego nasze lęki okazują się silniejsze od naszych pragnień; Przed czym uciekamy; jak nie zatracić się w świecie, który czasami przytłacza; czy nie można tak po prostu odpuścić; czy to niestosowne powiedzieć światu: dość, już nie; dlaczego nie potrafimy zaakceptować siebie bez zastrzeżeń?

Młodzi aktorzy zadają te pytania w sposób autentyczny i wiarygodny – i z młodzieńczą energią szukają odpowiedzi. W tej podróży towarzyszy im zespół muzyczny pod kierunkiem Mateusza Dębskiego, który jest również autorem aranżacji.

Możliwość pokazania naszego przedstawienia szerszej publiczności na Novej Scenie TM ROMA to dla studentów to niezwykłe przeżycie i spełnienie marzeń. Serdecznie dziękujemy Dyrekcji TM ROMA za tę możliwość. Dziękujemy także władzom Akademii Teatralnej, a w szczególności Jego Magnificencji Rektorowi prof. dr. hab. Wojciechowi Malajkatowi, za przychylność wobec naszego przedsięwzięcia.

Anna Sroka-Hryń

Daty:

5 listopada, godz. 19.30 - premiera

6 listopada, godz. 18.00

12 listopada, godz. 15.00

13 listopada, godz. 15.00

Źródło:

Materiał nadesłany