EN
2.05.2022, 16:34 Wersja do druku

Warszawa. W Instytucie Teatralnym do 12 maja trwa nabór zgłoszeń do 2. programu OFF Polska

Instytut Teatralny (IT) im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie ogłosił nabór zgłoszeń do 2. programu OFF Polska, Zgłoszenia można nadsyłać do 12 maja - poinformował w poniedziałek PAP Radosław Lubiak z IT.

fot. mat. Instytutu Teatralnego

Program OFF Polska ma na celu umożliwienie produkcji i eksploatacji spektakli teatru niezależnego i offowego. Jego ideą "jest wspieranie twórców teatru niezależnego i offowego poprzez umożliwienie poszukiwań twórczych i realizację autorskich projektów artystycznych, a także wspieranie profesjonalizacji teatrów niezależnych i offowych w obszarze produkcji, dokumentacji i promocji spektakli oraz otwieranie ich na wyzwania związane z dotarciem do widza i poszerzania grona odbiorców sztuki teatru".

Program OFF Polska adresowany jest wyłącznie do organizacji pozarządowych. Jego budżet wynosi 1 mln 500 tys. zł.

"Aby zgłosić swój projekt, należy przesłać wniosek z kosztorysem (tylko w wersji elektronicznej) na adres: offpol[email protected] do 12 maja" - napisano w regulaminie.

Wnioskować można o dofinansowanie w przedziale 30–90 tys. zł, a wymagany wkład własny wynosi 10 proc. "Przyznane środki powinny zostać przeznaczone na produkcję, promocję, eksploatację oraz dokumentację spektaklu" - wyjaśniono w przesłanej informacji.

Zespół Sterujący oceni zebrane zgłoszenia i wyłoni projekty do realizacji do 6 czerwca. Czas na realizację spektakli oraz ich minimum pięciokrotną eksploatację obejmuje okres od 6 lipca do 31 października.

Regulamin i kartę zgłoszeń znaleźć można na stronie: http://www.instytut-teatralny.pl/dzialalnosc/projekty-i-programy/off-polska/.

Podczas pierwszego programu dofinansowanie otrzymały 22 przedsięwzięcia, które zrealizowano w drugiej połowie 2021 r. Powstałe spektakle obejrzało ponad 8 tys. 500 widzów w całej Polsce.

Program OFF Polska powstał dzięki inspiracji i wsparciu merytorycznemu Offensywy Teatralnej. Finansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne