EN

18.02.2022, 08:43 Wersja do druku

Warszawa. VI Królewski Koncert w Dniu Kobiet na Zamku Królewskim

Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury zaprasza na wyjątkowe wydarzenie, już po raz VI Królewski Koncert w Dniu Kobiet.

fot. mat. teatru

Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury organizuje spektakularne wydarzenie artystyczne, specjalnie z myślą o uczczeniu święta pań. Już po raz szósty Królewski Koncert w Dniu Kobiet odbędzie się w wytwornej Sali Wielkiej (Balowej) Zamku Królewskiego w Warszawie. W tym roku wyjątkowi soliści, a w ich wykonaniu m.in. piosenki Agnieszki Osieckiej, My way, czy aria Cavaradossiego z opery Tosca

Wieczór uświetnią znakomici artyści: Mateusz Ziółko (vocal) Marcin Januszkiewicz (vocal) i Voytek Soko (tenor), którzy zaprezentują swoje interpretacje znanych arii operowych i piosenek z repertuaru polskiego i międzynarodowego. Pojawią się też niespodzianki muzyczne w autorskim wykonaniu solistów. Towarzyszyć im będzie Orkiestra Symfoniczna Mazowieckiego Teatru Muzycznego pod dyrekcją Barnarda Chmielarza, a koncert poprowadzi Gospodarz Wieczoru – Dariusz Stańczuk.

Każdy „Królewski Koncert w Dniu Kobiet” jest niepowtarzalny, co roku inny. Mimo, że jest w nim kilka elementów stałych - takich jak miejsce, czas i gatunek prezentowanej muzyki, to zarówno repertuar jak i artystów zaproszonych do współpracy, w takim składzie można usłyszeć tylko jeden raz - mówi Iwona Wujastyk Dyrektor Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury.

Od kilku lat zasada jest prosta. Panowie tego dnia pracują, a panie odpoczywają przy dźwiękach pięknej muzyki w wyjątkowych wnętrzach Zamku Królewskiego. Na scenie niezmiennie jako solistów zobaczymy panów, w dodatku z różnych światów muzycznych, więc udany wieczór z Mazowieckim Teatrem Muzycznym gwarantowany! - mówi Jakub Milewski, kierownik artystyczny Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jan Kiepury.

Dajcie się ponieść muzyce! Szczegóły na mteatr.pl oraz profilu Teatru na Facebooku.  

VI Królewski Koncert w Dniu Kobiet

Wtorek, 8 marca, godz. 19.00

Źródło:

Materiał nadesłany