EN

8.12.2020, 08:00 Wersja do druku

Warszawa. "URODZONY 22 lipca" - premiera spektaklu z cyklu "Morderca jest wśród nas"

"URODZONY 22 lipca" to premiera online Teatru WARSawy we współpracy z Teatrem Syrena. Wieczór ze zbrodnią, teatrem i muzyką na żywo oraz bardzo czarnym humorem. 11 grudnia o godz. 18.00 ramach projektu Społeczna Scena Debiutów odbędzie się kolejna odsłona wariacji kryminalnej "Morderca jest wśród nas" w reżyserii Joanny Drozdy. 

fot. Wojtek Kaniewski

Kolejne pokazy dostępne będą 12 i 13 grudnia od godz. 10.00. Bilety online.

W ambasadzie radzieckiej trwa raut, a w Warszawie wielkie przygotowania. Na ulicach widać gości, którzy zjeżdżają na V Światowy Festiwal Młodzieży i Studentów. Ale jedno zabójstwo może zmienić bieg historii. Co zrobią towarzysze z Moskwy, jeśli sprawa się wyda? Czasu jest mało, już jutro najbardziej warszawski dzień - 22 lipca 1955 roku, dzień otwarcia Pałacu Kultury i Nauki oraz Stadionu Dziesięciolecia.

W cyklu "Morderca jest wśród nas" na oczach widzów stwarzamy wariacje kryminalne, tym razem w działającym w teatrze Bistro Syrena. Nastrój buduje doborowa trupa aktorska i instrument dźwięczący na żywo. Zagłębiamy się w historię Warszawy, czerpiemy z prawdziwych wydarzeń i znanych postaci, a potem puszczamy wodze fantazji. Tym razem w naszym spektaklu wystąpią postaci premiera PRL Józefa Cyrankiewicza i jego żony, aktorki Niny Andrycz, a także groźna delegacja z Kremla oraz sporo młodzieży.

Kto okaże się mordercą? Podczas premierowych pokazów spektaklu "Urodzony 22 lipca" oczami widzów będzie kamera, śledząca mrożące krew w żyłach wydarzenia.

Zapraszamy na wieczór ze zbrodnią, teatrem i muzyką na żywo oraz bardzo czarnym humorem!

W grudniowej odsłonie cyklu w osoby wcielą się: Joanna Drozda, Beatrycze Łukaszewska, Izabela Perez, Maciej Dybowski i Piotr Siejka.

Spektakl powstaje w ramach projektu Społeczna Scena Debiutów realizowanego przez Teatr WARSawy.

___

 Autor: Joanna Drozda i Michał Wybieralski

Tekst: Michał Wybieralski i Joanna Drozda

Reżyseria: Joanna Drozda

Muzyka (debiut): Beatrycze Łukaszewska

Scenografia (debiut) oraz produkcja: Aleksandra Ślązak

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne