EN
13.04.2022, 14:37 Wersja do druku

Warszawa. Trzecia odsłona cyklu „Głos z Offu” w Ośrodku Kultury Ochoty

„Głos z offu” to teatralny cykl Ośrodka Kultury Ochoty promujący polski teatr niezależny. Przed nami kolejna odsłona — spektakl „Rodzina” w wykonaniu grupy Circus Ferus.

fot. Jakub Wittchen

Podobno z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu. W spektaklu grupy Circus Ferus rodzinne fotografie ożywają już to potworniejąc, już to spuszczając powietrze z nadętych póz wujów i pociotków. Studium obrazu przechodzi tu w precyzyjny ruch, który wciąga widza w wir familijnych relacji. A te składają się na skomplikowany zlepek miłości i podległości, rywalizacji i czułości. Poznański spektakl to cała paleta rodzinnych relacji, mimo że w sepii. Pod względem głębi treści stanowczo bardziej „Bracia Karamazow” niż „M jak miłość”. A wszystko to prawie bez słów.

Gramy 23 kwietnia o godz. 19.00 w sali widowiskowej OKO, ul. Radomska 13/21.

Bilety na spektakl dostępne w kasie Ośrodka oraz w serwisie biletyna.pl.

GŁOS Z OFFU

Cykl „Głos z offu” powstał z niedostatku wśród nadmiaru. Warszawa to miasto obfite w inscenizacje najnowszych dramatów, podążające za światowymi trendami premiery, sztukę różnorodną pod względem dyscyplin, estetyk i treści. Czego więc jeszcze szukamy?

Marzymy o dzikim teatralnym off-roadzie, o doświadczaniu sztuki nietuzinkowej, eksperymentującej, poszukującej nowego języka i nowego widza, o wielkich wizjach, zrodzonych na nieraz bardzo małych scenach. Chcemy pokazać myślących, zdolnych i profesjonalnych artystów, których nazwiska nie zdobią wielkimi literami stołecznych słupów ogłoszeniowych. Usłyszcie głos z offu!

Kuratorka cyklu: Iwona Konecka.

Źródło:

Materiał nadesłany