EN
1.03.2023, 09:26 Wersja do druku

Warszawa. Trzecia edycja programu OFF Polska

Rusza nabór do trzeciej edycji programu OFF Polska, którego celem jest wspieranie twórców teatru niezależnego i offowego poprzez umożliwienie poszukiwań twórczych i realizację autorskich projektów artystycznych. Stawiamy również na wspieranie profesjonalizacji teatrów niezależnych.

fot. mat. Instytutu Teatralnego

Program OFF Polska ma na celu umożliwienie produkcji i eksploatacji spektakli teatru niezależnego i offowego. Ideą Programu jest wspieranie twórców poprzez dofinansowanie projektów na etapie pomysłów. Dzięki przekazanym środkom teatry offowe mają nie tylko możliwość przygotowania nowych produkcji, ale też rozwoju – program otwiera m.in. na wyzwania związane z dotarciem do widza i poszerzania grona odbiorców sztuki teatru.

Program OFF Polska adresowany jest wyłącznie do organizacji pozarządowych. Przyznane środki powinny zostać przeznaczone na produkcję, promocję (w tym rejestrację video), eksploatację oraz dokumentację spektaklu. Aby zgłosić swój projekt, należy przesłać wypełnione załączniki – wniosek i kosztorys – oraz wymaganą dokumentację szczegółowo opisaną w Regulaminie, w wersji elektronicznej na adres [email protected] do 31 marca.

Wnioskować można o dofinansowanie w przedziale 30-90 tys. zł, wymagany jest 10% wkład własny. Zespół Sterujący oceni zebrane zgłoszenia i wyłoni beneficjentów do 28 kwietnia. Czas na realizację spektakli oraz ich minimum 5-krotną eksploatację obejmuje okres od 15 maja do 31 października.

Pierwsza edycja programu zaowocowała 22 projektami, podczas drugiej wyłoniono 24 beneficjentów. Spektakle, które powstały w ramach OFF Polska obejrzało ok. 18 000 widzów w całej Polsce.

HARMONOGRAM

Do 31 marca – nabór wniosków;

do 28 kwietnia – ocena wniosków i ogłoszenie projektów do realizacji;

15 maja – 31 października – realizacja spektakli i czas na ich minimum 5-krotną eksploatację;

do 17 listopada – rozliczenia dofinansowań przyznanych w ramach programu.

Kontakt:

e-mail: [email protected]

Katarzyna Pilarska, tel.: + 48 733 916 116

Anna Gołębiowska, tel.: + 48 791 877 377

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego jest Narodową Instytucją Kultury finansowaną ze środków budżetu Państwa.

Źródło:

Materiał własny

Wątki tematyczne