W kwietniu TR Warszawa zaprosi na premierę „Czarodziejskiej góry” w reż. Michała Borczucha. Pożegna również René Pollescha pokazem spektaklu „Kalifornia / Grace Slick”, któremu będą towarzyszyć inne wydarzenia.
„Kalifornia / Grace Slick”
Nawet jeśli nie masz w kieszeni najnowszego modelu iPhone’a, technologie wymyślone w Palo Alto, sercu Doliny Krzemowej, wpływają na Twoje życie. Nieograniczony dostęp do wiedzy w internecie, absolutna kontrola cyfrowa, nowe gałęzie e-gospodarki i upadające dziedziny starej analogowej ekonomii, wirtualna rozrywka i internetowy hejt: wszystko to odmieniło oblicze współczesnego świata. Czy są zbawieniem czy zagrożeniem?
Obsada: Agnieszka Podsiadlik, Tomasz Tyndyk, Justyna Wasilewska
Reżyseria: René Pollesch
Gramy: 4-7 kwietnia
TR Warszawa żegna René Pollescha
26 lutego br. zmarł René Pollesch, jeden z najwybitniejszych twórców teatru postdramatycznego. W 2007 roku na zaproszenie TR Warszawa przyjechał do Polski, by pracować nad spektaklem „Ragazzo dell’Europa” – związał się wtedy z zespołem TR i od tej pory wracał do nas przy okazjach kolejnych produkcji: „Jackson Pollesch” i „Kalifornia / Grace Slick”. Praca z nim była hojna, błyskotliwa, nie opierała się na pozycji autorytetu, a na twórczej wolności i otwartości.
Kwietniowemu setowi spektaklu „Kalifornia / Grace Slick” towarzyszyć będą wydarzenia, podczas których będziemy wspominać zmarłego reżysera. Zapraszamy na pokazy nagrań spektakli „Ragazzo dell’Europa” i „Jackson Pollesch” oraz spotkanie pt. „Zintensyfikowane światy wewnętrzne”.
5-7 kwietnia
„Fizyka kwantowa”
W spektaklu z pogranicza stand-upu, narracji coming-of-age (literatura/kino o dorastaniu), sztuki konfesyjnej i one (wo)man show Julia Wyszyńska uruchamia wyobrażoną bezpieczną przestrzeń, która pozwala jej wejść w różne role (w różnych rolach sytuując też publiczność) i wspólnie przepracować mniej lub bardziej zbiorową pamięć dzieciństwa.
Obsada: Julia Wyszyńska
Reżyseria: Julia Wyszyńska
Gramy: 16-17 kwietnia
„Czarodziejska góra” | Premiera
W powieści Tomasza Manna, będącej metaforą kryzysu europejskiej kultury, górskie sanatorium pozwalało kuracjuszom_kom na odseparowanie się od rzeczywistości społeczno-politycznej i skupienie na wewnętrznych procesach, jakie uruchomiła w nich choroba. Zanurzeni_one w uzdrowiskowej codzienności i skoncentrowani_e na sobie samych, ulegli_ły czarowi izolacji. W spektaklu Michała Borczucha to lockdown sprawia, że lokatorzy_rki kamienicy, jak pacjenci_tki sanatorium, oddają się rozmowom i filozofowaniu oraz praktykują nieme rytuały dbania o siebie.
Obsada: Jan Dravnel, Izabella Dudziak, Monika Frajczyk, Mateusz Górski, Magdalena Kuta, Lech Łotocki, Maria Maj, Monika Niemczyk, Sebastian Pawlak, Justyna Wasilewska, Agnieszka Żulewska
Reżyseria: Michał Borczuch
Gramy: 25-28, 30 kwietnia