EN

4.11.2020, 19:18 Wersja do druku

Warszawa. TR przenosi się do Internetu

4 listopada 2020 roku premier RP ogłosił kolejne kroki w walce z epidemią COVID-19 i nowe zasady bezpieczeństwa. Od najbliższej soboty, 7 listopada do 29 listopada br. placówki kultury, w tym kina, muzea, sale koncertowe i teatry zostają zamknięte dla publiczności.

JESTEŚMY Z WAMI
Misją TR Warszawa jest budowanie, wzmacnianie i pogłębianie relacji z naszą publicznością oraz podtrzymanie aktywności twórczej zespołu aktorskiego oraz współpracujących z TR twórców i twórczyń. Czas pandemii pokazuje, jak wielkie znaczenie ma kultura – w szczególności instytucje publiczne – dla podtrzymania spójności społecznej. Przez najbliższe trzy tygodnie nie będziemy mogli zaprosić publiczności do naszej siedziby TR Warszawa/Marszałkowska 8 oraz do siedziby tymczasowej TR Warszawa/ATM Studio. Z końcem października uruchamiliśmy platformę TR Online (online.trwarszawa.pl). To odpowiedź na doświadczenia z wiosennego lockdownu, kiedy w ramach akcji TR Warszawa “Zostań w domu, nie wychodź z teatru” prezentowaliśmy nagrania naszych spektakli oraz spotkaliśmy się za pośrednictwem internetu.

Mamy świadomość, że działania online nie zastąpią żywego spotkania twórców, twórczyń, widzek i widzów. Wierzymy jednak w siłę teatralnego spotkania – także za pośrednictwem internetu. Spotkanie z kulturą może przynieść ukojenie i nadzieję na przyszłość w tym burzliwym i trudnym czasie.

2020: BURZA. PREMIERA
6 listopada br. na scenie TR Warszawa/ATM Studio odbędzie się najnowsza premiera TR Warszawa – "2020: Burza" w reż. Grzegorza Jarzyny z udziałem publiczności na naszej widowni.

2020: BURZA. TRANSMISJA NA ŻYWO PROSTO ZE SCENY TR/ATM
7 listopada br. o godzinie 18:45 rozpocznie się pierwszy streaming spektaklu TR Warszawa, który będzie transmitowany na żywo, prosto ze sceny TR Warszawa/ATM Studio na nowej platformie streamingowej TR Online.

WSPÓŁPRACA TR WARSZAWA Z KINAMI STUDYJNYMI
Ze względu na wprowadzone kolejne obostrzenia, pokazy spektaklu “2020: Burza” w reż. Grzegorza Jarzyny, które miały odbyć się 7 listopada br. w kinach w Chorzowie, Falenicy, Krakowie, Łodzi, Opolu, Wrocławiu i Warszawie, również zostają odwołane. Projekt współpracy TR Warszawa z kinami studyjnymi zostanie wznowiony zaraz po zniesieniu listopadowych obostrzeń dla instytucji i placówek kultury.

TR ONLINE – ONLINE.TRWARSZAWA.PL
Na platformie TR Online (online.trwarszawa.pl) transmitowane będą najnowsze tytuły premierowe oraz spektakle z repertuaru TR Warszawa. W kolejnych tygodniach pokażemy m.in. “Innych ludzi” w reż. Grzegorza Jarzyny, “Stream” w reż. Katarzyny Minkowskiej oraz “Cząstki kobiety” w reż. Kornéla Mundruczó. Streamingowym przedstawieniom towarzyszyć będą wprowadzenia live prosto ze scen przygotowane przez aktorki i aktorów TR Warszawa, a także spotkania z twórcami i twórczyniami spektakli odbywające się na żywo tuż po zakończeniu każdego spektaklu. Na online.trwarszawa.pl będzie można zobaczyć także filmy dokumentalne z cyklu FILM W TR. AGAINST GRAVITY PRZEDSTAWIA, towarzyszące premierowym spektaklom TR Warszawa. Sukcesywnie dodawane będą także rejestracje spektakli TR w dostępie VOD, w tym także kultowe spektakle archiwalne. Program dopełni różnorodna oferta webinarów i warsztatów online, umożliwiająca pogłębianie wiedzy i doświadczanie sztuki.

Dzięki TR Online publiczność będą mogła korzystać z propozycji programowych TR Warszawa za pośrednictwem internetu, niezależnie od ograniczeń, wprowadzanych obostrzeń czy miejsca pobytu. Spektakle online oraz towarzyszący im program spotkań, warsztatów i wprowadzeń są nie tylko pełnowartościowym uzupełnieniem, ale i integralną częścią działań artystycznych i programowych TR Warszawa. Dzięki scenie online staje się jeszcze bardziej otwartą instytucją kultury – dostępną zarówno dla osób mieszkających w Warszawie, jak i publiczności z całej Polski oraz ze świata.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne