EN

4.11.2022, 11:57 Wersja do druku

Warszawa. Teatrzyk Gędźba z programem „Konie i cebula” w Scenie Relax

Absurdalny humor, aktorskie improwizacje i błazenada. Powrót do najlepszych tradycji polskiego inteligentnego kabaretu profesjonalnych aktorów. Radość i optymizm pomimo wszystko. Bez polityki, ostro, ale nie wulgarnie. 10 listopada o godz. 19.00 w Scenie Relax wystąpi Teatrzyk Gędźba z programem „Konie i cebula”.

fot. mat. organizatora

Współtwórcy „Kabaretu Na Koniec Świata" i serialu „La La Poland" wracają w nowej odsłonie i jako Teatrzyk Gędźba. „Konie i Cebula czyli The Best Of" to składanka najlepszych skeczy i piosenek, stworzonych w ciągu dziesięciu lat działalności kabaretowej. 

W spektaklu 10 listopada wystąpią: Wojciech Solarz, Paweł Domagała, Sebastian Stankiewicz, Paweł Koślik, Zuzanna Grabowska, Michalina Sosna, Monika Mariotti, Robert Majewski, Maciej Makowski, Łukasz Matecki, Arkadiusz Wrzesień oraz zespół muzyczny pod kierunkiem Mateusza Wachowiaka.

Link do strony spektaklu: scenarelax.pl

Czekałem na ich powrót (…) grupa, która tworzyła trzon Kabaretu Na Koniec Świata, a potem telewizyjnego widowiska kabaretowego „La La Poland”, to w dzisiejszych czasach ewenement. Zawodowi aktorzy tworzący literacki kabaret prawie się nie zdarzają /Piotr Zaremba, Polska The Times/.

Pobieżny przegląd motywów i pomysłów uświadamia, że mamy do czynienia z gatunkiem zagrożonym wyginięciem: kabaretem inteligenckim. Zawodowo zagranym, bazującym na tekście i odwołującym się do absurdu. Tak właśnie wyobrażam sobie spektakle legendarnego Bim Bomu ze Zbigniewem Cybulskim i Bogumiłem Kobielą, którego Teatrzyk Gędźba jest godnym następcą /Mariusz Cieślik, Rzeczpospolita/.

Źródło:

Materiał nadesłany