EN
8.02.2022, 14:07 Wersja do druku

Warszawa. Teatralna Mapa Polski - zwiedzaj online z MIK

Mazowiecki Instytut Kultury zaprasza na nowy projekt. Teatralna Mapa Polski to propozycja dla wszystkich miłośników teatru, którzy chcą poznawać fascynującą teatralną rzeczywistość - tę architektoniczną, na swój sposób oryginalną, a także historyczną. Co dwa tygodnie we wtorki, w mediach społecznościowych MIK-u prezentowane będą filmy przybliżające wyjątkowe teatry w całej Polsce. Pierwszy odcinek już 8 lutego.

fot. mat. Mazowieckiego Instytutu Kultury

Teatralna Mapa Polski to kontynuacja projektu edukacyjnego "Pojęciownik Teatralny", skierowanego do wszystkich miłośników teatru - tych małych i dużych. Przemierzając Polskę będziemy wyszukiwać dla Was teatry wyjątkowe nie tylko pod względem architektury, historii, budowy, ale także wyróżniające się na tle innych instytucji np. najstarsze, najbardziej nowoczesne, posiadające największą salę.

W Polsce znajduje się wiele teatrów, które warto odwiedzić także ze względu na ich siedziby. Teatralna Mapa Polski jest przewodnikiem nie tylko dla miłośników teatralnego repertuaru, ale także podróży. W każdym odcinku wspólnie zwiedzimy daną instytucję i opowiemy Wam jej historię. Dowiecie się, który teatr jest najstarszym teatrem w Polsce, dlaczego Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu zwany jest złotym teatrem i jaka jest historia teatru królewskiego.

Emisja pierwszego odcinka nowej edycji już 8 lutego! Kolejne będą prezentowane co dwa tygodnie we wtorki. Miłośnicy Teatru będą mieli okazję zobaczyć najciekawsze sceny teatralne w Polsce.  W lutym opowiemy Wam o Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie oraz o Teatrze Wielkim w Łodzi.

Na naszej TEATRALNEJ MAPIE POLSKI znajdą się m.in.:

- Teatr im. Adama Mickiewicza w Cieszynie

- Teatr w Muzeum w Łańcucie

- Teatr Narodowy w Warszawie

- Opera Nova w Bydgoszczy

- Filharmonia Szczecińska

- Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu

Kanał YOUTUBE/MIK: https://www.youtube.com/channel/UC-VsGQDXhQEaJ9s8WI4UWBw

Fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/mazowieckiinstytutkultury/

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne