EN

17.12.2021, 12:07 Wersja do druku

Warszawa. Teatr WARSawy dla dzieci: bezpłatne warsztaty teatralne i spektakl

W dniach 28-30 grudnia w Teatrze WARSawy odbędą się bezpłatne warsztaty teatralne dla dzieci zakończone spektaklem.

fot. mat. teatru

UCZESTNICY: dzieci w wieku 10 – 12 lat (grupa maksymalnie 12 osób)

TERMIN: 

28 grudnia godz. 10.00 - 14.00

29 grudnia godz. 10.00 - 14.00

30 grudnia godz. 10.00 - 13.00

godz. 13:00 - otwarty pokaz spektaklu

MIEJSCE: Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej STARA PROCHOWNIA, ul. Boleść 2 (Stare Miasto)

Teatr WARSawy zaprasza dzieci w wieku 10-12 lat na bezpłatne warsztaty teatralne zakończone pokazem spektaklu. To nie tylko wspaniała przygoda, ale także okazja do odkrywania własnych możliwości, rozwijania zdolności twórczych, wyobraźni, pomysłowości i wrażliwości. Podczas warsztatów dotkniemy różnych form teatru, ale najwięcej czasu poświęcimy teatrowi improwizacji i teatrowi ruchu. Opowiadanie historii nie wymaga bowiem wielu rekwizytów – za pomocą światła i cienia będziemy wcielać się w przeróżne postacie, nauczymy się przekazywać emocje bez użycia słów, staniemy się kreatorami wrażeń. Celem warsztatów jest stworzenie uczestnikom okazji do swobodnego i spontanicznego wyrażania siebie poprzez ruch, taniec i improwizację. 3 dni warsztatowe wypełnione przeróżnymi zabawami teatralnymi, zadaniami aktorskimi i ćwiczeniami rozwijającymi zdolności twórcze zakończymy półgodzinnym spektaklem improwizowanym, który pokazany zostanie na zakończenie warsztatów.   

PROWADZĄCY:

AGNIESZKA CZEKIERDA - aktorka i reżyserka teatralna. Założycielka i dyrektor artystyczna Teatru Małego Widza w Warszawie. W ciągu 10 lat wyreżyserowała w nim ponad 20 premier dla dzieci, które zobaczyło ponad 300 tys. widzów. Współzałożycielka Teatru Konsekwentnego (dziś Teatr WARSawy) w Warszawie. Pomysłodawczyni i Dyrektor Artystyczna Międzynarodowego Festiwalu Teatru dla NAJmłodszych TAKE PART in ART. Prezes Fundacji Teatru Małego Widza. Autorka książki dla dzieci pt. „Co się zdarzyło w Manko?”. W ciągu 22 lat zagrała na deskach teatru ponad 5 tysięcy razy. Wielokrotnie prowadziła warsztaty teatralne z dziećmi, młodzieżą, a także studentami, zasiadała w jury festiwali teatralnych i konkursów recytatorskich. Od 2010 roku prowadzi warsztaty z zakresu wystąpień publicznych, sztuki prezentacji i komunikacji zarówno dla biznesu jak i dla osób indywidualnych. Prowadzi także treningi kreatywności dla dorosłych i dla dzieci.

ALEKSANDRA BOŻEK-MUSZYŃSKA - tancerka, choreografka, performerka, instruktorka tańca współczesnego, trenerka biznesu, filolożka, uczestniczka wielu warsztatów i coachingów ruchowych. Od kilku lat prowadzi regularne zajęcia z tańca współczesnego i improwizacji, gimnastykę dla seniorów oraz tworzy autorskie choreografie i jest aktywna na polskiej scenie tańca i performensu. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2015, 2016 i 2017 realizowanej przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk oraz Intensive Course w School For New Dance Development w Amsterdamie w 2015 roku. W 2017 roku wraz z Hanną Bylką-Kanecką założyła kolektyw Holobiont, którego celem są interdyscyplinarne projekty wielopokoleniowe. Wspólnie stworzyły cztery produkcje dla rodzin z dziećmi: DOoKOŁA, Księżycowo, _on_line__ oraz Gdzie Kształty mają szyje.

MAŁGORZATA MOSKALEWICZ – aktorka Teatru Małego Widza, tancerka, logopeda, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, stypendystka Erasmusa w Barcelonie, gdzie studiowała w Institut del Teatre na wydziale ruchowym. Jest certyfikowanym nauczycielem flamenco. Absolwentka pomagisterskiego Studium Logopedyczne w Warszawie. W Teatrze Małego Widza gra w spektaklach "Cztery pory roku", "Ćmy i motyle", "Sensoryczny Labirynt Muzyczny" i "Kosmos". Na srebrnym ekranie można ją właśnie oglądać w serialu "Leśniczówka" w którym wciela się w postać Amelii.

Źródło:

Materiał nadesłany