EN
1.04.2022, 17:14 Wersja do druku

Warszawa. „Teatr w spektrum” - panel dyskusyjny na Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w Teatrze Guliwer

mat. teatru

W sobotę 2 kwietnia o godz. 19.00 na profilu Facebook Teatru Lalek Guliwer odbędzie się panel dyskusyjny online pt. „Teatr w spektrum” z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Panel odbędzie się w formule transmisji live i będzie tłumaczony na Polski Język Migowy.

Podczas panelu uczestniczki i uczestnicy będą rozmawiali o emocjach, jakie towarzyszą osobom w spektrum autyzmu podczas wizyty w teatrze, a także o tym, jak zredukować nadmiarowy lęk podczas wizyty i co może zrobić instytucja, by ułatwić odbiór sztuki osobom z różną wrażliwością sensoryczną, w tym w spektrum autyzmu.

W panelu wezmą udział: Justyna Sobczyk – reżyserka, pedagożka i założycielka Teatru 21; Justyna Wielgus – wiceprezeska Zarządu Fundacji Teatr 21, performerka, pedagożka teatru; Aleksandra Sztajerwald – członkini Zarządu Fundacji SYNAPSIS; Elżbieta Pejko – aktorka Teatru Guliwer, Robert Drobniuch – dyrektor Teatru Guliwer oraz Iwona Rudol – mama młodej osoby w spektrum autyzmu, promotorka dostępnej kultury, konsultantka rozwiązań dla osób w spektrum autyzmu w instytucjach kultury.

Panel poprowadzi Anna Kierkosz – kuratorka ds. edukacji w Teatrze Guliwer oraz Ola Rajska - edukatorka, kuratorka programów udostępnieniowych, m.in. wystawy „Ten pokój chce”, zrealizowanej w CSW Zamek Ujazdowski i Galerii Złote Tarasy.

Panel będzie także okazją do rozmowy o tym, jak zespół Teatru Guliwer przygotowywał się do realizacji spektaklu dla osób z różną wrażliwością sensoryczną, w tym w spektrum autyzmu pt. „Królestwa” autorstwa Marty Stańczyk, i o tym, jakie rozwiązania i pomysły wdrażają inne instytucje kultury i teatry.

Więcej informacji jest dostępnych na stronie teatru www.teatrguliwer.pl.

Źródło:

Materiał nadesłany