„Etiuda na osiem tancerek i kilka osobliwości”, „Zawirowania w biurowcu”, czy „W pętli” — to spektakle, które jeszcze do końca roku oglądać będzie można na scenie Teatru Tańca Zawirowania przy al. Jerozolimskich 181B.
Teatr Tańca Zawirowania nie zwalnia tempa i w grudniu proponuje widzom kolejne spektakle, na które zaprasza do swojej siedziby w Adgar Park West. Na widzów czekają pokazy w choreografii Piotra Jeznacha, Elwiry Piorun i Krzysztofa Łuczaka.
16 grudnia zaprezentowany zostanie pokaz work in progress spektaklu „Etiuda na osiem tancerek i kilka osobliwości”, nad którego choreografią czuwał Piotr Jeznach. Spektakl dotyka problemu dysocjacji i ludzi z osobowością wieloraką. Choreograf razem z tancerkami próbuje zagłębić się w świat osób z zaburzeniami dysocjacyjnymi, dlatego porusza zagadnienia i problemy wynikające z posiadania wielu osobowości. Twórcy prowadzą research ruchowy, opierając się na artykułach, filmach oraz doświadczeniach, by przedstawić świat w którym podważana jest tożsamość i znaczenie własnego ja.
19 grudnia Teatr Tańca Zawirowania zaprasza na wyjątkowy pokaz w przestrzeniach biurowca Adgar Park West, w którym ma swoją siedzibę od kilku miesięcy. „Zawirowania w biurowcu” to spektakl, który wykracza poza tradycyjne ramy teatralnej sceny. To projekt, w którym człowiek, taniec i przestrzeń architektoniczna spotykają się i wchodzą ze sobą w dialog, tworząc nowe formy ekspresji. Spektakl zabiera widzów w choreograficzną podróż, w której przestrzenie użytkowe stają się tanecznymi partnerami, a widzowie mają szansę odkryć ich artystyczny potencjał. Choreografię „Zawirowań w biurowcu” stworzyli Elwira Piorun i Krzysztof Łuczak.
20 grudnia natomiast odbędzie się drugi pokaz premierowy spektaklu „W pętli” w choreografii Krzysztofa Łuczaka z udziałem uczniów Akademii Tańca Zawirowania. „W pętli” to trzy różne historie, które łączy jeden wspólny mianownik: zmagania z zaburzeniem obsesyjno-kompulsyjnym. Natrętne myśli, kompulsywne zachowania, rytuały… Jak sobie z nimi radzić? Czy można się ich pozbyć? Jak wpływają one na relacje z innymi ludźmi? Każda z przedstawianych historii to obraz nierównej walki, jaką człowiek musi zmierzyć z obsesyjnymi myślami i zachowaniami, które raz odgonione wracają ze zdwojoną siłą.
Na spektakle „Etiuda na osiem tancerek i kilka osobliwości” oraz „Zawirowania w biurowcu” wstęp wolny — obowiązuje rezerwacja bezpłatnych wejściówek pod adresem [email protected]. Na spektakl „W pętli” bilety do nabycia przez stronę kicket.com: pod linkiem: https://tiny.pl/43-rfm9z