EN

1.09.2021, 17:39 Wersja do druku

Warszawa. Teatr Syrena poleca spektakle dla uczniów

"Kapitan Żbik i żółty saturator" / fot. Michał Heller / mat. teatru

Drodzy Widzowie! Rok szkolny uroczyście rozpoczęty, a my podpowiadamy, które spektakle z repertuaru Teatru Syrena to pozycja obowiązkowa każdej klasowej wycieczki!

Przypominamy, że uczniowie warszawskich szkół mogą skorzystać z miejskiego dofinansowania na wyjścia do instytucji kultury - szczegóły poniżej oraz na naszej stronie. Do zobaczenia na widowni! Zespół Teatru Syrena.

Poniżej lista spektakli, które szczególnie polecamy grupom szkolnym

Kajko i Kokosz. Szkoła latania

Musicalowa inscenizacja kultowego komiksu Janusza Christy, na którym wychowało się kilka pokoleń. "Szkoła latania" jest pierwszym komiksem w Polsce, który trafił do kanonu szkolnych lektur - czytają go uczniowie IV klasy podstawówki.

Hegemon i jego zbójcerze chcą okraść i spalić Mirmiłowo. Kiedy w grodzie są Kajko i Kokosz, atak kończy się niepowodzeniem. Jednak Hegemon wpada na sprytny pomysł - podstępnie zaraża Mirmiła wizją latania. Kasztelan w towarzystwie Kajka i Kokosza wyrusza na Łysą Górę do Wyższej Szkoły Latania na Miotle, tymczasem Hegemon szykuje się już do zdradzieckiego ataku...

Na spektakl zapraszamy: 12, 14-16 września; 23 listopada; 9-10 grudnia

Bitwa o tron. Musicalowy talent show

Niebanalne spojrzenie na polską historię - musical o królach elekcyjnych utrzymany w konwencji popowego talent show.

Jego bohaterowie prezentują się w przebojach skomponowanych w stylistykach charakterystycznych dla krajów, z których pochodzili. O uznanie widowni zabiega ośmiu królów, każdy z przebojową piosenką. To show, któremu blisko do konwencji Eurowizji - to widownia wybiera zwycięzcę.

Na spektakl zapraszamy: 23-26 września; 7-10 października; 17-16 grudnia.

Kapitan Żbik i żółty saturator

Dajcie się porwać akcji i razem z nami rozwiążcie tajemnicę żółtego saturatora!

Mistrz polskiego teatru muzycznego Wojciech Kościelniak umiejętnie łączy realia lat 70. w PRL i nowoczesne środki musicalowego wyrazu. Inspiracją i pierwowzorem bohaterów spektaklu są postaci z kultowej serii komiksów o kapitanie Janie Żbiku. Zawrotne tempo akcji, brawurowe wyścigi, potężna dawka humoru, błyskotliwe riposty i śledztwo w sprawie międzynarodowej afery - wszystko to znajdziecie w tej produkcji.

Na spektakl zapraszamy: 1-3 października; 26-28 listopada

Źródło:

Materiał nadesłany