EN

11.06.2021, 15:47 Wersja do druku

Warszawa. Teatr Scena Lubelska zaprasza na dwa spektakle

Inne aktualności

Teatr Scena Lubelska zaprasza na spektakle "Ferajna Pana Dropsa" i "100-noga i spółka.

22 czerwca w Centrum Kultury Łowicka w Warszawie odbędzie się pokaz spektaklu "Ferajna Pana Dropsa". Ten bardzo żywiołowy i radosny spektakl dla dzieci w wieku 4–10 lat, oparty na poemacie Jana Brzechwy „Pan Drops i jego trupa” oraz innych utworach tego pisarza.

Jest to historia Tomka, najmłodszego z pięciu braci, który „uchodził za głuptasa”. Bracia wysłali go w świat podarowując mu bociana, wiewiórkę, myszkę polną, ślimaka oraz stonogę. Tomek utworzył z nich trupę teatralną, która odniosła niebywały sukces. Plastyczna wysmakowana scenografia wykonana materiałem z którego jest wykonana do ekologicznych trendów sztuki współczesnej.

Scena Lubelska zaprasza również na teatralną ucztę w całej Warszawie - "100-noga i spółka”, interaktywne miniprzedstawienia dla dzieci od 2 lat. Przedstawienia mają formę teatralnych spotkań opartych na wybranych fragmentach polskiej i światowej literatury dziecięcej skonstruowanych w taki sposób, by uruchomić aktywność dzieci i włączyć je w akcję przedstawienia poprzez dialog, śpiew, wspólne muzykowanie na podstawowym poziomie, np. wygrywanie rytmu, wspólne czynności, np. poszukiwanie zagubionego bohatera.

Nieodpłatne spektakle odbędą się:

12.06. (sobota), godz. 12:15 - Południowo Praskie Prezentacje

19.06. (sobota), godz. 15.00 - Muzeum Warszawskiej Pragi

27.06. (niedziela), godz. 11.00 - Dom Kultury Ursynów

19.09 (niedziela), godz. 16.00 - Dom Kultury Zacisze

Teatr Scena Lubelska z warszawskiej Pragi Południe działa już ponad 15 lat. Nasze przedstawienia są zróżnicowane gatunkowo – znajdziemy wśród nich m.in. spektakle lalkowe, musical, farsę, dramat realistyczny. Łączy je ważne miejsce muzyki i tańca, niezwykła wyobraźnia plastyczna oraz częsta inspiracja tradycją.

Zapraszamy!

Źródło:

Materiał nadesłany