EN

18.09.2020, 15:01 Wersja do druku

Warszawa. Teatr Scena 96 otwiera nowy sezon w sobotę

mat. teatru

Teatr Scena 96 powraca do działalności stacjonarnej w swojej siedzibie w Pałacu Szustra w Warszawie. Nowy sezon 2020/21 rozpocznie 19 września od prezentacji najnowszej premiery "Paweł i Gaweł cd." oraz przedstawienia "Cmok.Smok".

- Nowy sezon rozpoczynamy najnowszym spektaklem "Paweł i Gaweł cd.", którego premiera odbyła się 19 czerwca w okresie pandemii koronawirusa - powiedział aktor Teatru Scena 96 Dariusz Jarosiński.

Wyjaśnił, że jest to historia, która nawiązuje do znanego wiersza Aleksandra Fredry.

- Zachowujemy charakterystykę obu bohaterów, ale jest to nasza impresja, próba opowiedzenia o tym, jak mogły potoczyć się losy skłóconych sąsiadów Pawła i Gawła - dodał.

- To przedstawienie dla publiczności rodzinnej, familijnej - jak wszystkie propozycje Teatru Scena 96 - powiedział Jarosiński.

Zaznaczył, że część dorosłych widzów "może w naszym spektaklu odnaleźć odniesienia do komedii slapstickowej i kina lat 30. XX w., np. do Bustera Keatona lub filmów z Flipem i Flapem".

"Paweł i Gaweł cd." jest znakomitą propozycją dla całych rodzin. Dzieci zaciekawi wartka akcja, a sympatyczni bohaterowie z pewnością skradną ich serca. Dorośli natomiast odnajdą w spektaklu uroki starego, niemego kina, a perypetie skłóconych sąsiadów przywieźć mogą skojarzenia z takimi kultowymi postaciami jak Flip i Flap czy bracia Marx" - napisano w zapowiedzi spektaklu.

Na rozpoczęcie nowego sezonu 19 września o godz. 11 w Pałacu Szustra (ul. Morskie Oko 2) Teatr Scena 96 pokaże spektakl "Paweł i Gaweł cd.", a o godz. 16 zagra przedstawienie "Cmok.Smok". Spektakle te pokazane zostaną także 20 września.

26 września o godz. 11 zagrane zostanie przedstawienie "Szewc Kopytko i kaczor Kwak", a o godz. 16 "Czarny łabędź". Zostaną one pokazane również 27 września.

Bilety dostępne są wyłącznie na stronie: www.ewejciowki.pl.

Teatr Scena 96 działa w strukturach Stowarzyszenia Scena 96. Od 2018 r. prowadzi stałą scenę repertuarową w Pałacu Szustra przy ul. Morskie Oko 2 na warszawskim Mokotowie. W swoim repertuarze ma m.in. takie spektakle, jak: "Legenda sp. z o.o.", "Księga raju", "U rodziny Wigilia", "Cmok.Smok" i "Czarny łabędź". Przedstawienia te prezentowano m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym "Wertep" na Podlasiu, na "Karawanie. Wędrującym Festiwalu Sztuki i Animacji" na Mazowszu oraz na Festiwalu Teatralnym "InQbator" w Ostrołęce.

Stowarzyszenie Scena 96 grupuje artystów, animatorów i menedżerów kultury, od 1996 r. prowadzi działalność polegającą na organizowaniu wydarzeń teatralnych: spektakle teatralne i taneczne, festiwale, własne zespoły teatralne i taneczne, warsztaty i przedsięwzięcia edukacyjne o charakterze artystycznym. Głównym przedsięwzięciem Stowarzyszenia jest Międzynarodowy Festiwal "Sztuka Ulicy".

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne