EN

6.08.2020, 15:24 Wersja do druku

Warszawa. Teatr Polonia realizuje program "Kultura w sieci"

Teatr Polonia w Warszawie przystępuje do realizacji programu „Kultura w sieci” dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury. We wrześniu udostępni on na pół roku dwa spektakle ze swojego repertuaru.

fot. Mateusz Skraba/ Pinup Studio

Pierwszym z nich będzie sztuka Tadeusza Różewicza „Na czworakach”, która w Polonii miała premierę 5 listopada 2015 roku. Spektakl wyreżyserował i jedną z głównych ról zagrał w nim Jerzy Stuhr, który jest także odpowiedzialny za nagranie przedstawienia dla potrzeb Internetu. Do współpracy zaprosił on m.in. Dorotę Stalińską, Wiesława Komasę i Annę Karczmarczyk. Kostiumy i scenografię opracowała Elżbieta Terlikowska, zaś muzykę skomponował Jerzy Satanowski. Premiera on-line będzie miała miejsce 5 września 2020 roku o godzinie 19.

Dwa tygodnie później, 19 września o godz. 19 udostępniony zostanie „Pan Jowialski” Aleksandra Fredry w reżyserii Anny Polony i Józefa Opalskiego, który na deskach Teatru Polonia zagościł 25 kwietnia 2010 roku. Reżyserii telewizyjnej podjęła się Krystyna Janda (zdjęcia: Andrzej Wolf). W nagraniu udział wzięli m.in. Marian Opania, Magdalena Zawadzka, Grzegorz Daukszewicz, Krystyna Janda, Wojciech Malajkat i Andrzej Plata.

Warto podkreślić, iż telewizyjne wersje spektakli Teatru Polonia w Warszawie powstały specjalnie z myślą o internetowej publiczności programu „Kultura w sieci” i poza środkami z NCK zostały dofinansowane funduszami pochodzącymi z darowizn wpłacanych podczas pandemii przez sympatyków teatrów prowadzonych przez Fundację Krystyny Jandy na Rzecz Kultury.

Tytuł oryginalny

Warszawa. Teatr Polonia realizuje program "Kultura w sieci"

Źródło:

Materiał nadesłany
KTO - Kulturalne To i Owo
Link do źródła

Autor:

Krzysztof Krzak

Data publikacji oryginału:

06.08.2020

Wątki tematyczne