EN

16.10.2020, 09:19 Wersja do druku

Warszawa. Teatr Ochoty będzie nosił imię Haliny i Jana Machulskich

W czwartek stołeczni radni zdecydowali, że Teatr Ochoty – Ośrodek Kultury Teatralnej w związku z jubileuszem 50-lecia istnienia zmieni nazwę na Teatr Ochoty im. Haliny i Jana Machulskich.

mat. teatru

Decyzję radni uzasadnili tym, że w październiku przypada 50. rocznica premiery spektaklu "Uciekła mi przepióreczka" w reż. Jana Machulskiego, od której datuje się istnienie tego teatru.

"Halina i Jan Machulscy przez kolejnych 25 lat tworzyli ten niewielki ośrodek twórczości i edukacji teatralnej, który do dziś kojarzony jest właśnie z nimi" - przypomniano.

W związku z tym jubileuszem oraz w celu przypomnienia i utrwalenia zasług Haliny i Jana Machulskich dla rozwoju tej instytucji i tworzenia teatralnej wspólnoty, Teatrowi Ochoty stołeczni radni nadali w czwartek imię Haliny i Jana Machulskich. Zrezygnowano za to z drugiej część nazwy Teatru, czyli "Ośrodka Kultury Teatralnej".

Ponadto w nowym statucie teatru zawarta jest preambuła z rysem historycznym teatru, jego misją społeczną i głównymi założeniami programowymi jak prowadzenie działalności edukacyjnej dla dzieci i młodzieży oraz działalność na rzecz budowania wspólnoty odbiorców kultury i likwidacja barier w dostępie do kultury.

Źródło:

PAP