EN
30.03.2022, 09:38 Wersja do druku

Warszawa. Teatr Młyn wraca o przerwie

Teatr Młyn powraca po trzymiesięcznej przerwie z kameralnym musicalem „(Maska)Rada gminy” w reż. Natalii Fijewskiej-Zdanowskiej. Spektakl bardzo aktualny, z mocnym przekazem, który idealnie wpisuje się w obecną sytuację nie tylko w Polsce, ale i na Świecie.

fot. Filip Klimaszewski

Gramy 10 kwietnia o godz. 16.00 i 19.00 na Scenie na poddaszu przy Jezuickiej 1 (Stare Miasto).

W pewnej gminie, w pewnym kraju, pewien Wójt postanawia wyjść naprzeciw społecznym oczekiwaniom. Aby usatysfakcjonować wszystkich mieszkańców zatrudnia dwóch zastępców – konserwatystę Adama i liberałkę Ewę. Ukrytym celem Wójta jest wpieranie społecznych podziałów, dzięki czemu będzie mógł dłużej utrzymać swoje stanowisko. Plan wydaje się idealny. Wójt nie przewidział jednak, że niespodziewanie Adam i Ewa zapałają do siebie zakazanym uczuciem… Nie przewidział także, że on sam ulegnie urokowi pokornej asystentki Wiesi Znikłej, która niczym cień ogarnia urzędowe problemy.

(MASKA)RADA GMINY to artystyczny bunt przeciwko podziałom, a przede wszystkim zabawna, ostra satyra na współczesną rzeczywistość. Spektakl zadaje pytania o to, co kryje się za wygłaszanymi światopoglądami, oraz, jak to się stało, że pozwoliliśmy na tak silną polaryzację naszego społeczeństwa.

Realizacja: Fundacja Artystyczna MŁYN

dzięki wsparciu Miasta Stołecznego Warszawy

Partner: Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalne

BILETY:

Dostępne za pośrednictwem portalu eWejściówki: https://ewejsciowki.pl/warszawa/teatry/teatr-mlyn,986/maskarada-gminy,13582?eventId=215694

A także w rezerwacji mailowej i telefonicznej:

[email protected] – 7 dni w tygodniu

519 672 356 – pn-pt w godz. 17.00-21.00

Źródło:

Materiał nadesłany