EN
3.03.2022, 10:37 Wersja do druku

Warszawa. Teatr Lalka w Warszawie #napomocUkrainie. Spektakl specjalny „Rycerz Gwiazdy Wigilijnej"

Teatr Lalka w Warszawie zagra spektakl specjalny na pomoc Ukrainie 6 marca o godz. 16:00. Podczas przedstawienia do puszek PCK będą zbierane pieniądze, które wspomogą obywateli Ukrainy. Zachęcamy gorąco do udziału w wydarzeniu i hojnego wsparcia finansowego akcji.

fot. mat. teatru

Wstęp jest wolny, natomiast konieczna rezerwacja biletów (tel.: 22 656 69 57; e-mail: [email protected]). Jedna osoba może dokonać rezerwacji 4 biletów na spektakl.

O spektaklu:

„Rycerz Gwiazdy Wigilijnej”

Adaptacja, teksty piosenek : Jarosław Kilian, Aleksandra Rembowska
Reżyseria: Jarosław Kilian

Osieroconemu synowi króla pisana jest wspaniała przyszłość. Ale nim się ona ziści młodzieniec musi poznać, co znaczy ubóstwo, przeżyć zniewagi i wygnanie.  Gotfryd zdobywa rękę ukochanej, broni ojczyzny, wyprowadza w pole samego diabła. Czy uda się mu odzyskać tron? Droga, którą odbywa, pełna jest przygód i niebezpieczeństw. Ma ona charakter inicjacyjny – bohater, pokonując zło, na własnej skórze doświadcza smaku pogardy i zwycięstwa. Historia Rycerza Niezłomnego zostanie opowiedziana w teatrze przez aktorów animujących drewniane figury – rzeźby autorstwa Józefa Wilkonia.

Więcej informacji: www.teatrlalka.pl.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne