EN

16.03.2022, 14:31 Wersja do druku

Warszawa. Teatr Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego zagra dla Ukrainy - w niedzielę

W niedzielę stołeczny Teatr Kwadrat (TK) zagra dla Ukrainy. Całkowity dochód ze spektakli „4000 dni”, które zagramy tego dnia zasili działania pomocowe dla uchodźców, m.in. zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla uchodźców przebywających w EXPO Modlińska - poinformowała PAP Urszula Markowska z TK.

fot. mat. teatru

Przypomniano, że "4000 dni" to sztuka wielokrotnie nagradzanego brytyjskiego autora Petera Quiltera, znanego m.in. z takich utworów jak "Boska!".

"To pełna ciepła i refleksji, a przy tym niepozbawiona poczucia humoru opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości i bezwarunkowej miłości" - napisano. "Tym razem Quilter w brawurowy sposób portretuje emocjonalny trójkąt pomiędzy zagubionym artystą, zmagającym się z utratą pamięci, jego twardo stąpającym po ziemi partnerem i zaborczą matką" - czytamy w informacji o spektaklu.

Przedstawienie wyreżyserował Wojciech Malajkat. Występują Ewa Wencel, Andrzej Nejman i Patryk Pietrzak.

"Zapraszamy wszystkich, którzy nie mieli dotąd okazji obejrzeć 4000 dni. To znakomita okazja, by obejrzeć ten doceniony przez krytyków spektakl i wesprzeć słuszną sprawę!" - zaapelowano.

Spektakl "4000" zagrany zostanie 20 marca dwukrotnie - o godz. 16 i 19. Bilety do nabycia w kasie TK oraz na stronie: www.teatrkwadrat.pl.

Koordynator ds. PR teatru przesłała również informację o innych działaniach pomocowych, w które zaangażowali się pracownicy TK.

Jak wyjaśniła, "na stałe działa w TK Punkt odbioru pomocy rzeczowej dla Ukrainy". "Codziennie w godz. 10-20 przyjmujemy artykuły z listy tych najbardziej potrzebnych" - napisała Markowska, dodając, że lista jest aktualizowana na bieżąco i publikowana na stronie teatru.

"We współpracy z działającą przy Teatrze Fundacją TKwadrat prowadzimy także zbiórkę funduszy, zarejestrowaną w bazie zbiórek publicznych. Z zebranych dotąd środków zakupiliśmy już m.in. agregaty prądotwórcze, które trafiły w głąb Ukrainy oraz najpilniej potrzebne artykuły dla uchodźców przebywających w punkcie EXPO Modlińska w Warszawie" - czytamy w przesłanej informacji.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne