EN

3.12.2020, 14:27 Wersja do druku

Warszawa. "Taniec albatrosa" w Teatrze Współczesnym online

Teatr Współczesny online zaprasza 4, 5 i 6 grudnia na pokazy "Tańca albatrosa" Geralda Sibleyrasa w reż. Macieja Englerta.

fot. Magda Hueckel

Bezpłatne pokazy z napisami dla niesłyszących dostępne będą pod linkiem wspolczesny.pl.

Poprzednia sztuka Sibleyrasa „Napis” była na afiszu Teatru Współczesnego aż dziewięć lat. Jeśli uwierzymy Szekspirowi, że życie jest wielką sceną, na której ludzie jedynie grają swoje role, to właśnie autor „Tańca albatrosa” siedząc z teatralną lornetką w bliskim rzędzie krzeseł czerpie tworzywo dla swej dramaturgii. Sibleyras to badacz współczesnej obyczajowości. Poddaje analizie lansowane mody na życie, dyktaty poprawności politycznej i wzorce rodem z tabloidów, diagnozuje postawy dzisiejszego inteligenta błądzącego w świecie obrazków, haseł i sztampowych gustów. Thierry, Giles i Francoise z „Tańca albatrosa” doczekali kryzysu wielu średniego i wpadli w sidła  imperatywu „nie odpuszczaj, bądź młody!”. 

Na scenie: zoolog (Andrzej Zieliński), jego siostra (Agnieszka Pilaszewska) w trakcie rozwodu z niewiernym mężem i przyjaciel, delektujący się szczęśliwym, platonicznym związkiem (Leon Charewicz). Pomiędzy nimi Judyta (Ewa Porębska), narzeczona biologa, młodsza… zaledwie o 30 lat.

Spędzają razem tylko jeden, ale obfitujący w wiele śmiesznych perypetii weekend, pełen komicznych niespodzianek i satyrycznych fleszy, rozjaśniających mądrą refleksją to, co wiemy i to, co nam się tylko wydaje. 

Przedstawienie trwa 1 godz. 45 minut.

Dossier spektaklu ze strony www.wspolczesny.pl z zapowiedzią filmową i teaserem: wspolczesny.pl

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne