EN

22.02.2022, 14:38 Wersja do druku

Warszawa. „SZAMAN. Spektakl reporterski” dla mniejszości ukraińskiej

Tym razem Teatr WARSawy na podróż teatralną i w głąb siebie zaprasza mniejszość ukraińską, gdyż to ważne, by różne kultury nawzajem się przenikały. W końcu teatr łączy. Zatem „SZAMAN. Spektakl reporterski” już 5 i 6 marca gościnnie w Teatrze Soho – napisy w języku ukraińskim.

fot. mat. teatru

Pozwólmy naszym duszom oderwać się od ciał na widowni i zabrać się w tę wyjątkową podróż teatralną, choćby tylko na jeden wieczór.

Ona (Monika Mariott), aktorka i reporterka, pojechała na wschód, bo kiedyś, po cudem przeżytym wypadku, obiecała sobie, że zobaczy Bajkał, stepy i właśnie tam znajdzie odpowiedź na dręczące ją pytania.

On (Arun Milcarz), pisarz i podróżnik, zapragnął dowiedzieć się jak tam, na wschodzie, rzeczy mają się naprawdę.

Kilka lat później po raz pierwszy natknęli się na siebie na ulicach Warszawy. Okazało się, że ich osobne życiowe historie połączył pewien, żyjący osiem tysięcy kilometrów stąd, mężczyzna.

Ich wspólnie opowiedziana historia, bez reszty wciąga i od pierwszych chwil przenosi widza w bezkres zabajkalskich stepów.

Spektakl podejmuje wiele ważkich tematów jak powrót do własnych korzeni, poszanowanie przodków i ich wpływ na nasze współczesne życie. Z jednej strony porusza i skłania do refleksji, z drugiej zaś, okraszony ironicznym dowcipem prowokuje do uśmiechu. 

„SZAMAN. Spektakl reporterski” - sztuka dedykowana mniejszości ukraińskiej

napisy w języku ukraińskim

5 i 6 marca, godz. 19.00

Teatr WARSawy w Teatrze Soho

ul. Mińska 25, bud. 74

BILETY: https://teatrwarsawy.pl/spektakl/szaman-spektakl-reporterski

Źródło:

Materiał nadesłany