EN

30.12.2021, 08:26 Wersja do druku

Warszawa. Sylwester last minute. Almodóvar otwiera rany, a Masłowska serwuje elektrowstrząsy

Szukacie kulturalnych propozycji sylwestrowych w Warszawie? Polecamy m.in. specjalne, przedpremierowe seanse najnowszego filmu Pedra Almodóvara "Matki równoległe" i spektakl "Inni ludzie" Grzegorza Jarzyny według Doroty Masłowskiej. Pisze Łukasz Kamiński w Gazecie Wyborczej.

Sylwester z kinem Muranów

To już mała tradycja. I frajda dla fanów kina, którzy mogą przywitać Nowy Rok nowym filmem. Tym razem w Muranowie pokazane zostaną "Matki równoległe", czyli najnowszy film Pedra Almodóvara z Penélope Cruz w roli głównej. "Almodóvar jest spokojniejszy i bardziej wyważony, wolności nie szuka już w anarchicznym tańcu w rytmie poszarpanych uczuć, lecz w wyważonej refleksji nad naszą tożsamością.

Pragnie zakorzenienia nie tylko w rodzinie, ale też w społeczeństwie. Otwiera rany hiszpańskiej historii XX wieku" - pisał w korespondencji z tegorocznego festiwalu filmowego w Wenecji Krzysztof Kwiatkowski. "Matki..." pokazano na otwarciu festiwalu, teraz można go w końcu zobaczyć w Polsce. Z powodu pandemii Muranów ogranicza się jedynie do pojedynczych pokazów (choć nie zabraknie kieliszka wina oraz upominków: vouchery do kina oraz prezentów od partnerów Muranowa). 

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Sylwester last minute. Almodóvar otwiera rany, a Masłowska serwuje elektrowstrząsy

Źródło:


Link do źródła

Autor:

Łukasz Kamiński

Data publikacji oryginału:

30.12.2021 05:30