EN

18.11.2020, 14:17 Wersja do druku

Warszawa. STUDIO teatrgaleria uruchamia platformę VOD

Archiwalne materiały teatru, koncerty muzyki klasycznej, spotkania edukacyjne i spektakle repertuarowe będą dostępne na nowej platformie VOD STUDIO teatrgalerii.

mat. teatru

STUDIO teatrgaleria otwiera własną platformę vod.teatrSTUDIO.pl. Na prośbę widzów na platformie vod.teatrSTUDIO.pl będą udostępnione archiwalne  koncerty, które odbyły się w ramach wiosennej odsłony OPEN STUDIOS. Wspaniała okazja aby ponownie usłyszeć polską gwiazdę operową Aleksandrę Kurzak,  Szymona Komasę w nowej formie recitalu podyktowaną wydarzeniami ostatnich miesięcy, Mary Komasę w interaktywnym koncercie eksperymentalnym Zbigniewa Bzymka i Ande’go Mailleta oraz Marcina Maseckiego, prosto z domu, w swoich niezapomnianych niedzielnych koncertach. Na platformie będą sukcesywnie dostępne spektakle repertuarowe.

Po raz drugi w tym roku instytucje kultury zostały zamknięte odgórną decyzją rządu z powodu pandemii. Jest to wydarzenie bezprecedensowe. Znaleźliśmy się w stanie wyjątkowym, w którym widzowie nie mogą odwiedzać teatrów ani galerii.  Proponujemy rozwiązanie, które pozwoli im utrzymać kontakt ze sztuką. STUDIO teatrgaleria otwiera platformę VOD, gdzie nasi widzowie będą mieli dostęp do nagrań i streamingów ze spektakli, koncertów, spotkań z artystami związanymi ze STUDIO. Mamy nadzieję, że dzięki temu uda nam się poszerzyć dostęp do kultury o osoby spoza Warszawy, które do tej pory nie miały możliwości przyjść do naszego teatru. W nawiązaniu do swojej awangardowej tradycji, z Witkacym jako patronem, STUDIO jest przestrzenią wolnej wypowiedzi, a charakterze interdyscyplinarnym. Stąd różnorodność naszej oferty - przejdźmy razem przez ten trudny czas -  mówi Natalia Korczakowska, Dyrektorka Artystyczna STUDIO teatrgalerii. 

29 listopada o  godz. 18.00, 19.30 i 21.00 (niedziela) prosto z Dużej Sceny Teatru STUDIO odbędzie się streaming trzech koncertów Barbary Kingi Majewskiej i Marcina Maseckiego, pt. „OPUSY”.  Biorąc za punkt wyjścia partytury, Majewska i Masecki odnajdują w klasycznych dziełach coś bardzo współczesnego: zapis świata wytrąconego ze stabilnej formy, w procesie płynnej przemiany. W programie koncertów znajdą się m.in. utwory: Roberta Schumanna, Jana Sebastiana Bacha, Karola Szymanowskiego, Jadwigi Sarneckiej czy Mike’a Oldfielda. Bilety na trzy koncerty w cenie 20 zł można zakupić na platformie STUDIO teatrgalerii.

Równolegle, STUDIO teatrgaleria kontynuuje swoje warsztaty online: „Młodzi kontra dramat” oraz „Tam gdzie Ciebie nie ma” Gosi Wdowik, w ramach projektu Open Studios. 

Do zobaczenia na vod.teatrstudio.pl.

STUDIO teatrgaleria  to jedna z najważniejszych eksperymentalnych scen w Polsce. W kwietniu 2016 roku kierownictwo artystyczne teatru objęła reżyserka Natalia Korczakowska, a galerii ‒ krytyczka i historyczka sztuki Dorota Jarecka; od 2019 roku na stanowisku zastępcy dyrektora naczelnego wspiera je teatrolog i kurator Tomasz Plata. W sezonie 2020/2021 odbyły się trzy premiery: „Powrót Tamary” w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego (15 sierpnia 2020 r.), „Monstera” w reżyserii Marty Ziółek (9 października 2020 r.), „Koniec z Eddym” w reżyserii Anny Smolar (24 października 2020 r.). Na wiosnę 2021 planowana jest premiera spektaklu „Krasz” w reżyserii Natalii Korczakowskiej.

STUDIO teatrgaleria

Plac Defilad 1 (wejście od ul. Marszałkowskiej), Warszawa

teatrstudio.pl

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne