EN
11.03.2022, 14:40 Wersja do druku

Warszawa. Stołeczne teatry grają spektakle dla dzieci z Ukrainy

Warszawski Teatr Baj, Teatr Ochoty im. Jana i Haliny Machulskich. oraz Teatr IMKA przygotowały w najbliższym czasie ofertę przedstawień dla dzieci z Ukrainy. Na stołecznych scenach ukraińskie dzieci obejrzeć będą mogły m.in. „Książeczkę”, „Księżycowo” i „Byka Fernando”.

fot. Albert Roca Macia

"Nieustająco poruszeni i głęboko dotknięci sytuacją panującą w Ukrainie pragniemy pomagać także w sposób uwzględniający codzienną specyfikę naszej działalności" - czytamy na stronie warszawskiego Baja.

"Jesteśmy teatrem dla dzieci. Sprawiamy radość, niesiemy uśmiech i utulamy dziecięce smutki. Nie możemy w tej sytuacji zachować się więc inaczej niż zaprosić chętne ukraińskie dzieci, oraz ich opiekunów, na nasze spektakle" - napisano.

Jak wyjaśniono, przygotowaliśmy dla nich pulę bezpłatnych biletów. "W miarę swoich możliwości postaramy się także zadbać o symultaniczne tłumaczenie przedstawień na język ukraiński" - podkreślono.

"Już w tym tygodniu zapraszamy na Książeczkę (spektakl dla dzieci od 0 do 3 lat) w dniach 12 i 13 marca o godz. 16" - napisano w informacji.

Natomiast 23 marca o godz. 12 pokazany zostanie spektakl "Niesamowite przygody skarpetek" dla dzieci od lat 5, a 30 marca - przedstawienie "Spaghetti" dla dzieci od lat 3.

"Chętne osoby prosimy o kontakt z naszym biurem obsługi widzów: [email protected] lub telefonicznie pod numerami +48 519 059 612, 718 142 249" - czytamy w informacji.

"Chętnie ugościmy ukraińskie mamy z dziećmi do 3 roku życia na weekendowych pokazach spektaklu Księżycowo. To przyjazne sensorycznie przedstawienie bez słów, operujące ruchem, dźwiękiem, światłem i miękkimi kaktusami prosto z księżycowej wyspy!" - napisano na Fb Teatru Ochoty im. Jana i Haliny Machulskich.

Przedstawienie "Księżycowo", inspirowane naturą i architekturą wyspy Lanzarote oraz twórczością Cesara Manrique, przeznaczone jest dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 3 lat. Pokazane zostanie 12 i 13 marca o godz. 10 i 16 oraz 14 marca o godz. 10.

Opiekunowie ukraińskich dzieci proszeni są o zgłaszanie chęci udziału w spektaklach telefonicznie lub smsem pod numer 537 496 529. Hasło "Ukraina".

"20 marca o godz. 11 na naszą scenę powraca kultowa bajka familijna Byk Ferdynand. Dla naszych Gości z Ukrainy przygotowaliśmy pulę bezpłatnych biletów" - poinformowano na Fb Teatru IMKA.

"Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami! Bezpłatne bilety będą wydawane za okazaniem aktualnego dokumentu potwierdzającego pochodzenie" - napisano.

Wyjaśniono, że bilety można też zarezerwować mailowo pod adresem: [email protected]

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne