EN

11.02.2025, 11:54 Wersja do druku

Warszawa. Spotkanie z twórcami oraz pokaz produkcji „Polowanie”

W piątek, 21 lutego o godz. 18.00 w Studiu U20 w Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy odbędzie się kolejny pokaz z cyklu TEATROTEKA WFDiF w CKF. Pokazowi produkcji „Polowanie” będzie towarzyszyło spotkanie i dyskusja z odtwórcami głównych ról Aleksandrą Konieczną i Michałem Pawlikiem oraz reżyserką Julią Ruszkiewicz.

fot. mat. Teatroteki WFDiF

Wydarzenie poprowadzi Anna Serdiukow. Wstęp na pokaz, który odbywa się w ramach projektu realizowanego przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych jest bezpłatny, ale obowiązuje rejestracja.

Dramat Ishbel Szatrawskiej „Polowanie” powstał w październiku 2019 roku i został opublikowany w „Dialogu” w kwietniu 2020 roku. Zrealizowana na jego kanwie produkcja Julii Ruszkiewicz zdobyła nagrodę 21. Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej Interpretacje w Katowicach (listopad 2022) oraz główną nagrodę w kategorii „Best Filmed Theater” na międzynarodowym festiwalu LogCinema w Buenos Aires (czerwiec 2022).

Dorosły syn odwiedza rodziców w małej miejscowości, aby wyruszyć z ojcem na polowanie. Ojciec, od lat zapalony myśliwy, przeświadczony jest o tym, że podtrzymując zwyczaje, styl życia i obowiązujący w środowisku myśliwych zestaw poglądów – kultywuje wartości związane z tradycyjnym polskim domem, z tradycyjną polską rodziną. A jednak poznajemy świat daleki od doskonałości, pełen patriarchalnej dominacji i przemocy, w którym polowanie jest testem męskości, polem rywalizacji, symbolem walki o władzę i sposobem na utrzymanie wpojonych kiedyś hierarchii. Wspólne polowanie ojca i syna uwolni tłumione przez nich od lat emocje, które wymkną się spod kontroli.

Po pokazie produkcji, w Studiu U20 w Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy z publicznością spotkają się odtwórcy głównych ról Aleksandra Konieczna i Michał Pawlik oraz reżyserka Julia Ruszkiewicz. Rozmowę poprowadzi Anna Serdiukow. 

Pokaz rozpocznie się o godz. 18:00. Wstęp na pokaz jest bezpłatny. 

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o rejestrację za pośrednictwem formularza: docs.google.com.

fot. mat. Teatroteki WFDiF

O projekcie TEATROTEKA

Projekt Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych o charakterze artystycznym i edukacyjnym. TEATROTEKA to nowy etap w myśleniu o ekranizacjach teatralnych, tak w kontekście artystycznym, jak i realizacyjnym. Ekranizacje tworzone przez młodych, często debiutujących twórców, przy wsparciu technologii i infrastruktury filmowej, pozwalają na realizację ciekawych, nowatorskich utworów. Projektowi od samego początku przyświeca również cel jego szerokiej dystrybucji i dostępności. Ideą projektu jest wykorzystanie potencjału technologii filmowej do ekranizacji najbardziej wartościowych osiągnięć „młodej” polskiej dramaturgii teatralnej. 

TEATROTEKA to również przestrzeń dla reżyserów młodego i średniego pokolenia, którzy pomimo znaczącego niekiedy dorobku teatralnego i wykształcenia w tym kierunku, nie mieli dotąd możliwości stworzenia własnego i oryginalnego dzieła audiowizualnego. Projekt, realizowany z udziałem specjalistów planu filmowego skupionych wokół WFDiF, ma im to umożliwić.

Ekranizacje TEATROTEKI odnoszą sukcesy na międzynarodowych festiwalach, m.in. na Międzynarodowym Festiwalu WORLDFEST w Houston, gdzie w ciągu ostatnich trzech lat produkcje TEATROTEKI zdobyły zagrody Gold, Silver i Platinum Remi. Wielkim sukcesem świadczącym o zupełnie nowej jakości jaką TEATROTEKA wnosi we współczesne ekranizacje teatralne jest nagroda Grand Prix Festiwalu Dwa Teatry 2015. Do roku 2024 w ramach projektu TEATROTEKA powstało ponad 80 oryginalnych realizacji. TEATROTEKI od 2023 roku pokazywane są na festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie, gdzie biorą udział w jednym z konkursów.

21 lutego (piątek), godz. 18.00
„POLOWANIE” | pokaz produkcji w ramach projektu TEATROTEKA WFDiF w CKF
miejsce: Studio U20, Centrum Kultury Filmowej im.Andrzeja Wajdy, Aleje Ujazdowskie 20

OBSADA:
Michał Pawlik (Łukasz)
Krzysztof Dracz (Witold)
Aleksandra Konieczna (Barbara)
Marcin Perchuć (Rudzki)
Wiktoria Gorodeckaja (Natalia)
Mirosław Zbrojewicz (Władziu)
Krystyna Czubówna (Lektor)

TEKST: Ishbel Szatrawska

REŻYSERIA: Julia Ruszkiewicz
ZDJĘCIA: Bartosz Piotrowski
SCENOGRAFIA: Ewa Gdowiok
KOSTIUMY: Patrycja Fitzet
CHARAKTERYZACJA: Milena Jura, Katarzyna Wilk, Zuzanna Stefańska
MONTAŻ: Maciej Szydłowski
MUZYKA: Bartosz Chajdecki
DŹWIĘK: Aleksandra Pniak, Tomasz Wieczorek, Aleksandra Landsmann, Michał Robaczewski, Aleksander Musiałowski
KIEROWNICTWO PRODUKCJI: Paweł Mantorski
KONSULTACJA PROGRAMOWA: Zenon Butkiewicz
REDAKTOR PROWADZĄCY: Krzysztof Domagalik
OPIEKA ARTYSTYCZNA: Maciej Wojtyszko
PRODUCENT: Zbigniew Domagalski
Rok produkcji: 2021

Wstęp na pokaz jest wolny, obowiązuje rejestracja: docs.google.com

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/1289847965672066     

Więcej informacji o projekcie TEATROTEKA WFDiF: https://wfdif.pl/pl/produkcja-filmowa/teatroteka

Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy to warszawska instytucja zajmująca się filmem, realizująca ważne zadania związane z upowszechnianiem kultury i edukacją filmową. Organizujemy projekcje i dyskusyjne kluby filmowe, koncerty muzyki filmowej, wystawy, warsztaty dla dzieci i młodzieży, panele i konferencje, tworzymy programy edukacyjne oraz serwis Film Nest dla nauczycieli, edukatorów, animatorów oraz rodziców, którzy szukają mądrych i ciekawych treści dla swoich uczniów i dzieci. Działamy w Alejach Ujazdowskich 20, a w 2026 roku otworzymy ponownie kino Tęcza na Żoliborzu.

Zachęcamy twórców do tworzenia filmów dokumentalnych dla dzieci i młodzieży w ramach programu SKOK W DOK. Laboratorium Pomysłów Dokumentalnych, producentów
i nadawców telewizyjnych, fundusze filmowe, dystrybutorów, do ich realizacji i wprowadzania na rynek (poprzez pitchingi i Forum Filmu Dokumentalnego dla Młodej Widowni organizowane corocznie podczas festiwalu Millenium Docs Against Gravity), nauczycieli i rodziców do wykorzystywania takich filmów w edukacji (udostępniamy filmy i materiały edukacyjne, organizujemy warsztaty i kursy). Jesteśmy organizatorem Festiwalu Filmów Dokumentalnych dla Młodej Widowni LET’S DOC.

Film Nest to serwis edukacyjny dla nauczycieli, edukatorów, animatorów oraz rodziców, którzy szukają mądrych i ciekawych treści dla swoich uczniów i dzieci. Redefiniuje edukację filmową w Polsce. Oferuje bogaty zasób narzędzi edukacyjnych, które wspierają rozwój młodych ludzi. Łączy edukację o filmie i mediach audiowizualnych z edukacją poprzez film. Tworzy miejsce sprzyjające krytycznemu myśleniu, empatii i otwartości – kluczowym wartościom nowoczesnego społeczeństwa obywatelskiego. 

Strona www: www.ckf.waw.pl

Festiwal LET’S DOC: www.letsdoc.pl

Serwis edukacyjny FILM NEST: www.filmnest.pl  

Facebook: https://www.facebook.com/CentrumKulturyFilmowej 

Instagram: https://www.instagram.com/ckf_im.andrzejawajdy/

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCucF22F3aBukZ8K7TCPMtvg

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/centrum-kultury-filmowej-im-andrzeja-wajdy/

Spotify: https://open.spotify.com/user/wsb85x5614fuqtyxfn12f0i0n

Źródło:

Materiał nadesłany