EN

25.02.2022, 11:40 Wersja do druku

Warszawa. Spotkanie z Sławomirem Grzymkowskim w ramach cyklu „Mój Dramatyczny”

W ramach cyklu „Mój Dramatyczny. Spotkania” odbędzie się rozmowa ze Sławomirem Grzymkowskim – aktorem Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy. Premiera nagrania w poniedziałek 28 lutego o godz. 19.00 na kanale YouTube teatru.

fot. Krzysztof Bieliński

Jest wierny Teatrowi Dramatycznemu od blisko 30 lat. Tu zadebiutował i grał w przedstawieniach m.in. Piotra Cieślaka, Piotra Cieplaka, Krzysztofa Warlikowskiego, Krystiana Lupy, Oskarasa Koršunovasa i Janusza Opryńskiego. Był królem Edypem w tragedii Sofoklesa, księciem w szekspirowskiej "Miarce za miarce", Stawroginem w "Biesach" Dostojewskiego. W najnowszej premierze - "Sztuce intonacji" Słobodzianka wcielił się znakomicie w postać Ludwika Flaszena, najbliższego współpracownika Jerzego Grotowskiego.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/3gQWx2swl

W ramach cyklu „Mój Dramatyczny. Spotkania” zapraszamy na spotkania z aktorkami i aktorami, którzy będąc wybitnymi indywidualnościami, współtworzyli legendę zespołu Teatru Dramatycznego m. st. Warszawy. Zagrali znakomite role w przedstawieniach, które przeszły do historii tej sceny. Cieszyli się uznaniem i pozostają wciąż w żywej pamięci publiczności.

Za nami spotkania z Barbarą Krafftówną, Magdaleną Zawadzką, Małgorzatą Niemirską, Jadwigą Jankowską-Cieślak, Maciejem Prusem, Mają Komorowską, Piotrem Fronczewskim, Adamem Ferencym, Danutą Stenką, Haliną Łabonarską, Januszem R. Nowickim, Wojciechem Duryaszem, Karolem Strasburgerem i Henrykiem Niebudkiem. Można je obejrzeć tutaj: MÓJ DRAMATYCZNY NA YT

Więcej o historii Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy w wirtualnym archiwum: http://moj.teatrdramatyczny.pl/

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne