EN
5.03.2021, 14:35 Wersja do druku

Warszawa. SPEKTAKLOVE wraca do gry i proponuje spektakle w gwiazdorskiej obsadzie

Już 5 marca 2021 roku SPEKTAKLOVE rozpoczyna regularną prezentację swoich spektakli. Będą się one odbywać stacjonarnie, na scenie Mała Warszawa przy stołecznej ulicy Otwockiej 14 i on-line.

Pierwszym spektaklem będzie sztuka „Dobrze się kłamie” oparta o film Paolo Genovese „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”. adaptacji scenariusza dokonał Bartosz Wierzbięta, któremu mistrzowskie dialogi zawdzięczają m.in. „Shrek” i „Pingwiny z Madagaskaru”. Przedstawienie wyreżyserował znany aktor i reżyser Marcin Hycnar (autorem scenografii jest Wojciech Stefaniak). Oto grupa przyjaciół, która regularnie spotyka się na wspólnych kolacjach postanawia obejrzeć zaćmienie Księżyca. W pewnym momencie ktoś z tej grupy proponuje grę – zabawę polegającą na ujawnieniu zawartości swoich telefonów: sms-ów i maili. Szybko okazuje się, że w ten sposób na jaw zaczynają wychodzić kolejne tajemnice skrywane nie tylko przed znajomymi, ale głównie współmałżonkami. W towarzystwie dochodzi do kolejnych konfliktów, które trudno jest zażegnać. Jednym „ściemnianie” wychodzi na dobre, innych pogrąża. Komu? To już należy zobaczyć, udając się na spektakl w dniach 5 – 8, 27 – 28 marca lub obejrzeć (27.03.) premierę on-line, wykupując dostęp na stronie internetowej www.spektaklove.pl/spektakle. Jak we wszystkich przedstawieniach wyprodukowanych przez Tito Productions i Spektaklove, tak i w „Dobrze się kłamie” grają znakomici aktorzy: Katarzyna Kwiatkowska, Wojciech Zieliński, Szymon Bobrowski, Anita Sokołowska oraz wymiennie: Olga Bołądź/Magdalena Lamparska, Marcin Perchuć/Piotr Grabowski, Bartłomiej Topa/Przemysław Sadowski.

13, 14 i 21 marca na scenie Małej Warszawy zagości natomiast „Imię” Matthieu Delaporte i Alexandre de la Pattelicre w przekładzie Barbary Grzegorzewskiej wyreżyserowane przez Grzegorza Chrapkiewicza. Akcja przedstawienia rozgrywa się podczas jednego wieczoru. W czasie kolacji wyprawianej przez profesora literatury Pierre'a (Szymon Bobrowski) i jego żonę Elisabeth (Małgorzata Foremniak), w eleganckim paryskim mieszkaniu, gospodyni zaserwuje wyśmienite potrawy. Pan domu pochwali się gościom kolejnymi tomami w swoim księgozbiorze. Zapowiada się udany wieczór. Zaproszeni goście to przyjaciel domu, puzonista – Claude (w tej roli wymiennie: Marcin Hycnar i Mateusz Banasiuk), brat Elisabeth, błyskotliwy przedsiębiorca Vincent (Wojciech Malajkat) oraz jego dużo młodsza partnerka „przy nadziei” Anna (Dorota Krempa). W tym gronie spotykają się bardzo często. Jednak tym razem typowe, drobne sprzeczki przerodzą się w nieoczekiwaną bitwę. A zamieszanie wywoła z pozoru niewinne pytanie o planowane imię dla dziecka.

„Imię” to doskonałe i zabawne dialogi, żywe, wyraziste postaci, zaskakujące zwroty akcji oraz cięty humor. Przedstawienie ze scenografią Wojciecha Stefaniaka zostało wyprodukowane przez Tito Productions. W repertuarze Spektaklove znajduje się też spektakl „Ludzie inteligentni” (czytaj: kulturalnetoiowo.blogspot.com).

Tytuł oryginalny

SPEKTAKLOVE wraca do gry i proponuje spektakle w gwiazdorskiej obsadzie

Źródło:

KTO - Kulturalne To i Owo
Link do źródła

Autor:

Krzysztof Krzak

Data publikacji oryginału:

05.03.2021

Wątki tematyczne