EN
14.06.2022, 12:11 Wersja do druku

Warszawa. Spektakle w ramach cyklu „Latający Teatr Sztuki Ciała”

W tę sobotę (18 czerwca) w Parku OPAK na Pradze Południe i na bielańskim placu zabaw „Plastusiowo” Latający Teatr Sztuki Ciała przygotuje interaktywne spektakle dla najmłodszych oraz wszystkich lubiących dobre opowieści.

fot. Piotr Pardela

godz. 12.00 | Star, Wars i Sawa – spektakl rodzinny
| Park OPAK w ramach projektu Latający Teatr Sztuki Ciała na Pradze Południe

godz.16.00 | Księga Życia – spektakl dla dzieci | Plac Zabaw „Plastusiowo” w ramach projektu Latający Teatr Sztuki Ciała na Bielanach

Star, Wars i Sawa - nieoczywiste ujęcie warszawskiej legendy

Spektakl „Star, Wars i Sawa” to próba opowiedzenia starej legendy o powstaniu Warszawy w zupełnie nowy sposób. Będzie poetycko, będzie zabawnie, będzie baaaardzo plastycznie. A czy będzie Lord Vader? Sami się przekonacie. 18 czerwca (sobota) o godz. 12.00 w Parku Obwodu Praga Armii Krajowej OPAK zobaczymy bardzo luźną interpretację znanej wszystkim historii.

Scenografia i rekwizyty zrobione głównie z szarego papieru pakowego to dobry pretekst do kreatywnej zabawy i tworzenia własnych interpretacji. Zatem po spektaklu odbędą się warsztaty DIY - “Do It Yourself”, na których aktorzy wraz z widzami zbudują elementy kostiumów i rekwizyty, nawiązujące do ducha przedstawienia.

Wydarzenie przeznaczone jest dla dzieci od 4 roku życia, ale z powodu wielopoziomowości nawiązań do kultury i cytatów zaciekawi także dorosłych.

Wystąpią: Agata Brzozowska, Katarzyna Markowska, Joanna Płóciennik, Katarzyna Wróbel.

Udział w spektaklu jest bezpłatny, dzięki dofinansowaniu z miasta st. Warszawy, Dzielnicy Praga Południe.

Księga Życia - interaktywny spektakl dla najmłodszych

Każda pora roku to inne doznania, inne zapachy i smaki. Poznamy je razem z Kiełkiem, który radośnie i z fantazją poprowadzi widzów w kolejne doświadczenia już 18 czerwca (sobota) o godz. 16.00 na Placu Zabaw “Plastusiowo” (warszawskie Bielany).

Historia ukazana w przedstawieniu opowiada o przemianach następujących w przyrodzie oraz o naszym z nią połączeniu. Głównym rekwizytem jest tytułowa wielka księga, ręcznie wyszywana, której każda karta prezentuje inną porę roku. W spektaklu użyto śpiewu, gry na instrumentach, tańca oraz narracji jako środków wyrazu. Pojawiają się także momenty odwołujące do sensorycznych doznań widzów, wynikających ze spotkania z naturą np. dotyk kropli deszczu na skórze lub padających promieni słońca, chropowatość kory drzewa, zapach drzew w lesie, odgłosy burzy i łąki itp.

Spektakl poprzedzą krótkie warsztaty – dzieci nauczą się fragmentów piosenek użytych w spektaklu, wykonają mini etiudy ruchowe. Wszystko, aby w pełni zaangażować się w przedstawienie. Po spektaklu będzie możliwość obejrzenia Księgi Życia z bliska i poznania jakie skrywa sekrety.

Wydarzenie przeznaczone jest dla dzieci 3-7 lat, ale zapraszamy na nie wszystkich zaciekawionych poznawaniem praw natury.

Występują:

Katarzyna Krasuska – gra na instrumentach

Katarzyna Markowska – ruch

Katarzyna Żytomirska – narracja i śpiew

Udział w spektaklu jest bezpłatny, dzięki dofinansowaniu z miasta st. Warszawy, Dzielnicy Bielany.

Oba spektakle są częścią cyklu „Latający Teatr Sztuki Ciała”, który jest projektem Fundacji Sztuka Ciała. W jego ramach, od maja do września br., będziemy mogli zobaczyć niemal 60 plenerowych spektakli (nie tylko dla dzieci) rozsianych po całej Warszawie.

Aktualny repertuar znajduje się na Facebooku Fundacji: fb/sztukaciala oraz stronie sztukaciala.com

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne