EN

8.06.2021, 14:28 Wersja do druku

Warszawa. Spektakl "TAO droga Smoka" w plenerze

11 czerwca o godz. 21.30 na dziedzińcu Pałacu pod Blachą odbędzie się pokaz spektakl (work in progress) "TAO droga Smoka". 

fot. mat. organizatora

Spektakl z muzyką na żywo jest naszą próbą budowania harmonii w czasach pandemii i polaryzacji społecznej. Podążamy drogą kobiecej wolności, zainspirowaną mądrością Laozi - legendarnego twórcy filozofii taoistycznej. Tao pomaga nam zrozumieć sens relacji ze sobą i innymi ludźmi. Przekształca współczesne definicje sukcesu, porażki i spełnienia. Spojrzenie na Zachód z perspektywy filozofii Dalekiego Wschodu inspiruje do refleksji nad wyzwaniami, z którymi się mierzymy. Kontrast ciszy i gwałtowności, żądzy władzy i wspólnotowości to tylko niektóre z opozycji, które powstają z tych obserwacji. 

Spektakl współtworzy grupa kobiet: nie tylko zawodowe aktorki, tancerki i muzyczki, ale także między innymi architektka i pielęgniarka. Każda z nas manifestuje swoje wartości we wspólnym działaniu. Spotykamy się na Drodze Smoka bez względu na to, skąd pochodzimy, co robimy i kim jesteśmy - razem nie tylko występujemy, ale i walczymy o istotne dla nas sprawy takie jak nasze prawa, prawa zwierząt, troska o klimat czy pokazanie solidarności z grupami osób, które potrzebują wsparcia. Ucieleśniamy tajemną kobiecość, która jest częścią taoizmu.  Obecność wielu silnych i różnorodnych kobiet w spektaklu symbolizuje współczesną rewolucję, w której nasze głosy nabierają mocy coraz donośniej wybrzmiewają w przestrzeni publicznej. 

Spektakl powstał bez wsparcia finansowego, z potrzeby serca. Każda z tworzących go kobiet poświęciła mu wiele czasu i umiejętności. Sztuka jest pracą i językiem wyrażania się oraz komentowania otaczającej nas rzeczywistości. Początkiem był filozoficzny traktat sprzed dwóch tysiącleci – spektakl to suma doświadczeń, przemyśleń i Droga każdej z artystek.

Można wspierać te działania na: zbieram.pl/6d3fqp

11 czerwca, 21.30 Pałac pod Blachą - plener.

WYSTĘPUJĄ:

Trzy wiedźmy: Justyna Jary, Aleksandra Gronowska, Patrycja Betley,

Szamanka: Ewa Ampulska, 

Strażniczka: Maria Czub, 

SMOK: Natalia Gajo, Anna Jesinowicz, Beata Godlewska, Anna Kopeć, Hania Lekmane, Zofia Lelek, Ula Mirek, Magdalena Wąsowska, Martyna Tejwan.

KOSTIUMY

Anna Kopeć

CHOREOGRAFIA

Szkoła Tańca z Wachlarzami Bojowymi

TOWARZYSZKI DROGI

Kalina Chodzicka, Klaudia Lewandowska, Julia Bistuła, Ewa Marczuk, Sylwia Domańska 

ŚWIATŁA

Adam Sztorc

AKUSTYKA

Andrzej Kijanowski

"Panowanie nad innymi to siła. Panowanie nad samym sobą to prawdziwa moc."

Laozi VI w. p.n.e.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne