EN

16.06.2021, 15:06 Wersja do druku

Warszawa. Spektakl improwizowany i premiera w Domu Kultury Świt

Dom Kultury Świt zaprasza na Wieczór komediowy z Teatrem Jednej Chwili i premierę spektaklu "Białe noce" Teatru Scena Główna Handlowa.

27 czerwca, niedziela, godz. 17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Wieczór komediowy z Teatrem Jednej Chwili - spektakl improwizowany

opieka art.: Robert Cichocki

bilety: 10 PLN

Wieczór całkowicie improwizowanych historii komediowych.

Podczas show można wrzucić naszych aktorów na minę, podłożyć im nogę albo – co gorsza – może nawet pomóc.

Cały spektakl opiera się o inspirację z publiczności, na podstawie której aktorzy na żywo odgrywają improwizowany serial. Ten show to sytuacyjna komedia pomyłek i niespodziewanych zwrotów akcji – jak ten, BUM! Bohaterowie historii zostaną wrzuceni w najgorszy do wyobrażenia wir wydarzeń, czy wyjdą z tego cało?

Wyobraź sobie króla, który staje się chłopem.

Agentów z przyszłości, którzy mówią, że tylko ty możesz uratować świat.

Dzień gdzie wszystko jest na odwrót.

Czy jako widz będziesz okrutny, czy może się zlitujesz? To prawo należy tylko do Ciebie, bo to Ty decydujesz!

Teatr Jednej Chwili to improwizowany teatr komediowy, działający od 2009, grupa artystyczna Domu Kultury Śródmieście. Skupia wokół siebie aktorów chętnych do rozbawiania „niestworzonymi historiami”. Grupa uwielbia szerzyć szczęście i radość wśród swoich widzów. Misją Teatru jest: bawić ludzi niebanalnymi spektaklami!

Jak mówią i piszą o sobie członkowie formacji: – W naszych żyłach płynie komedia. Wszystko co robimy – robimy dla Widzów, by nasze spektakle były jak najlepsze. Jeżeli wpadniesz na nasze przedstawienie, to nigdy nie zapomnisz tych chwil. Do zobaczenia, ze sceny!

Uwaga: Teatr Jednej Chwili nie odpowiada za bóle brzucha spowodowane śmiechem!

Grupa nie wyciąga ludzi na scenę. Prosi tylko o inspirację, a i to tylko od chętnych. Jeżeli zatem nie lubisz, kiedy ktoś cię zaczepia podczas śmiania się z komedii, to z Teatrem Jednej Chwili nie będziesz miał tego problemu!

***

28 czerwca, poniedziałek, godz. 19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Scena Główna Handlowa

„Białe noce”, spektakl wg Fiodora Dostojewskiego – premiera

reż. i scenogr.: Jerzy Łazewski, asystent reż.: Maja Kaczyńska, muz.: Przemysław Bawół, kostiumy: Agnieszka Jelonkiewicz, produkcja: Paulina Burgiel

wyst.: Kornela Bagińska, Katarzyna Duk, Ola Mroz, Marta Zajder, Przemysław Bawół, Dorian Dymek, Wojciech Michałek, Mateusz Zagórski

bilety: 10 PLN

„Białe noce” – spektakl na motywach kultowego opowiadania Fiodora Dostojewskiego przedstawiający historię ponadczasową. Studium charakterów dwojga młodych ludzi, spotykających się przez cztery noce na petersburskich bulwarach, stanowi zaskakująco trafne odbicie współczesności. Na pierwszy rzut oka wydaje się stereotypową historią miłosną, jednak daleko jej do banału, a z każdą minutą ujawnia coraz więcej detali i zawiłości historii obojga bohaterów.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne