EN

2.12.2020, 13:11 Wersja do druku

Warszawa. Spektakl „Dobrze Ci tego nie opowiem” Anny Karasińskiej online

Minimalistyczny spektakl Anny Karasińskiej „Dobrze Ci tego nie opowiem”, wyprodukowany przez Komunę Warszawa dla STUDIO teatrgalerii, można będzie obejrzeć online od 4 grudnia na platformie vod.teatrSTUDIO.pl.

fot. PatMic

"Do końca roku na platformie vod.teatrSTUDIO.pl zobaczymy, m.in.: minimalistyczny spektakl Anny Karasińskiej Dobrze Ci tego nie opowiem (od 4 grudnia) wyprodukowany przez Komunę Warszawa dla STUDIO teatrgalerii, powstałą w koprodukcji z CalArts i teatrem REDCAT w Los Angeles Metafizykę dwugłowego cielęcia Stanisława Ignacego Witkiewicza, patrona teatru, z rewelacyjną Ewą Błaszczyk w roli matki (od 17 grudnia), mądry i czuły spektakl w reżyserii Anny Smolar Koniec z Eddym (od 25 grudnia) na podstawie bestsellerowej powieści Edouarda Louisa czy Powrót Tamary w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego z Sonią Roszczuk i Janem Peszkem w rolach głównych (31 grudnia)" - poinformowała PAP Majka Duczyńska ze STUDIO teatrgalerii.

Stołeczne STUDIO teatrgaleria w listopadzie otworzyło własną platformę vod.teatrSTUDIO.pl, na której będą transmitowane spektakle repertuarowe, koncerty muzyki klasycznej, archiwalne materiały teatru i spotkania edukacyjne. "Od 4 grudnia na platformie sukcesywnie będą pojawiać się spektakle z repertuaru teatru" - zapowiedziała Duczyńska.

"Zostałam zaproszona do realizacji spektaklu o wojnie, w cyklu o wojnie. Wojna jest w Polsce tematem absolutnie wyczerpanym i zużytym, a zarazem w pewnym sensie nigdy niedotkniętym. Opowieści o wojnie było zbyt wiele, dlatego już ich nie słuchamy albo zamieniamy je w umoralniający kicz, dopasowując do wyznawanej aktualnie ideologii" - napisała reżyser Anna Karasińska.

"W swojej pracy zajmuję się doświadczeniem. Dotykając tematu wojny, chciałam zbadać, jak wojna, która była tutaj prawie sto lat temu, jest wciąż obecna dzisiaj, w jaki sposób przekłada się na nasze doświadczanie świata i samych siebie, czy i w jaki sposób możemy się tym doświadczeniem dzielić i z nim pracować?" - wyjaśniła.

Spektakl "Dobrze Ci tego nie opowiem" powstał w ramach cyklu Komuny Warszawa "Przed wojną / Wojna / Po wojnie". Tekst i reżyseria - Anna Karasińska. Występują: Bożena Wydrowska, Sara Goworowska, Dobromir Dymecki i Karolina Harris.

"Mamy nadzieję, że dzięki vod.teatrSTUDIO.pl uda nam się poszerzyć dostęp do kultury o osoby spoza stolicy, które do tej pory nie miały możliwości przyjść do naszego teatru. Znaleźliśmy się w stanie wyjątkowym, w którym widzowie nie mogą odwiedzać teatrów ani galerii do końca roku 2020. Nasi widzowie będą mieli dostęp do nagrań i streamingów ze spektakli, koncertów, spotkań z artystami związanymi ze STUDIO. Proponujemy rozwiązanie, które pozwoli im utrzymać kontakt ze sztuką" – powiedziała dyrektor artystyczna STUDIO teatrgalerii Natalia Korczakowska, cytowana w przesłanej informacji.

Duczyńska przypomniała również, że na prośbę widzów na platformie vod.teatrSTUDIO.pl można zobaczyć archiwalne koncerty, które odbyły się w ramach wiosennej odsłony OPEN STUDIOS. "To niepowtarzalna okazja, aby ponownie usłyszeć Aleksandrę Kurzak, Szymona Komasę, Mary Komasę czy Marcina Maseckiego" - napisała.

Premiera online "Dobrze Ci tego nie opowiem" - 4 grudnia o godz. 19.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne