22.09.2021, 15:25 Wersja do druku

Warszawa. Słuchowisko "Rozstrzelanie" na żywo w MPW - w niedzielę

Inne aktualności

W najbliższą niedzielę w Muzeum Powstania Warszawskiego zostanie zagrane na żywo słuchowisko "Rozstrzelanie" Wojciecha Tomczyka w reżyserii Dariusza Błaszczyka.

Słuchowisko opowiada historię rodziny rekonstruującej tragiczne wydarzenia, w których uczestniczyli jej przodkowie podczas Powstania Warszawskiego. Słuchowisko jest wynikiem współpracy Programu Drugiego Polskiego i Muzeum Powstania Warszawskiego.

"Pamięć o tym, co się wydarzyło, a także przywoływanie i przemawianie tego w gronie rodzinnym niespodziewanie zyskuje współczesny wątek, który dotyczy kolejnego pokolenia, urodzonego i wychowanego już w wolnej Polsce" - napisano na stronie MPW.

Słuchowisko podejmuje temat zmagania się z historią przez następne generacje, które są zagubione pomiędzy obowiązkiem pamiętania, a otwartością na "Innego" oraz gotowością życia "tu i teraz".

W rolach głównych wystąpią Joanna Jeżewska, Leon Charewicz i Andrzej Mastalerz. W słuchowisku będzie można usłyszeć również Angelikę Kurowską, Kamila Prubana, Klaudiusza Kauffmanna, Antoninę Żbikowską, Noemi Żbikowską i Kubę Stracha. Wstęp na wydarzenie po rejestracji internetowej na stronie MPW.

Wydarzenie, które będzie odbywać się w Sali pod Liberatorem, rozpocznie się o godz. 21. Transmisja słuchowiska będzie również dostępna na antenie Programu Drugiego oraz w mediach społecznościowych radiowej Dwójki.

Źródło:

PAP