EN

11.06.2021, 12:02 Wersja do druku

Warszawa. "Sinfonia Varsovia w skali" na Grochowskiej. Wystawa plenerowa

Wystawa plenerowa Sinfonia Varsovia w skali z Placu Defilad przenosi się na Pragę-Południe, do siedziby Sinfonii Varsovii. Od 21 czerwca będzie można ją zobaczyć na Grochowskiej 272. Otwarcie zaplanowane jest na godz. 18.00, a towarzyszyć mu będzie muzyczna niespodzianka.

fot. mat. organizatora

Głównym elementem ekspozycji jest połowa makiety, która powstała na potrzeby pomiarów akustycznych głównej sali koncertowej dla prawie 1900 słuchaczy. Sala będzie częścią nowego centrum muzycznego mającego powstać na terenie obecnej siedziby Sinfonii Varsovii, a którego ukończenie planowane jest na 2026 rok. Na wystawie oprócz modelu można także prześledzić historię orkiestry oraz dowiedzieć się o działalności, jaką prowadzi instytucja na polu edukacyjnym oraz popularyzowania muzyki klasycznej. Do obejrzenia będą również niezwykłe Koncerty w skali, które powstały już w makiecie akustycznej.

Wystawa została zaprojektowana tak, by mogła być prezentowana w różnych lokalizacjach. Od 29 kwietnia do 6 czerwca była udostępniona zwiedzającym na Placu Defilad, gdzie odwiedziło ją tysiące osób. W przyszłości planowane jest jej prezentowanie poza granicami kraju. Dla osób, które nie będą mogły odwiedzić warszawskiego Kamionka, możliwy jest wirtualny spacer dostępny na stronie Sinfonii Varsovii.

Otwarcie w nowej lokalizacji odbędzie się w Święto Muzyki 21 czerwca o godz. 18:00. Wystawa pozostanie otwarta do 1 października w godzinach 8:00–21.00. Wstęp bezpłatny.

Więcej informacji na Facebooku i stronie.

Link do reportażu o powstawaniu makiety na kanale YouTube.

Organizator wystawy: Sinfonia Varsovia

Projekt wystawy: Maciej Siuda Pracownia

Zespół kuratorski: Marta Bacewicz, Jarosław Trybuś

Projekt graficzny: Jakub de Barbaro

Produkcja: Natalia Daca, Nina Dobaczewska, Joanna Trytek, Maciej Walczyna

Wykonawca makiety i wystawy: Pracownia Tryktrak

Materiały wideo:

Lele Crossmedia Production (budowa makiety akustycznej)

Grzegorz Mart Doc (Koncerty w skali)

Projekt nowej siedziby Sinfonii Varsovii:

Atelier Thomas Pucher ZT GmbH - główny projektant

Müller-BBM GmbH

Buro Happold Polska Sp. z o.o.

Projekt i budowę nowej siedziby Sinfonii Varsovii finansuje m.st. Warszawa w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku oraz zadania pn: Modernizacja zabytkowych obiektów oraz budowa sali koncertowej przy ul. Grochowskiej na potrzeby Sinfonii Varsovii.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne