EN

23.11.2020, 14:32 Wersja do druku

Warszawa. Ruszyła Młynoteka - platforma z multimediami Teatru Młyn

23 listopada Teatr MŁYN oficjalnie uruchamia MŁYNOTEKĘ, czyli własną platformę z multimediami. Od początku listopada prezentował na niej materiały dla dzieci, obecnie platforma staje się także rodzajem wirtualnej sceny, na której teatr udostępnia rejestracje spektakli ze swojego repertuaru adresowane do Widzów dorosłych. Z materiałów można skorzystać po rejestracji pod adresem: mlynoteka.mlyn.org. 

mat. teatru

Obecnie na platformie MŁYNOTEKA dostępne są już trzy specjalnie przygotowane filmowo-teatralne reinterpretacje spektakli Teatru MŁYN w reż. Natalii Fijewskiej-Zdanowskiej:

„(Maska)rada gminy”, obsada: Jarosław Boberek, Zuzanna Fijewska-Malesza, Agata Kołodziejczyk, Bartosz Mazur;

„Niedzielne popołudnie”, obsada: Paulina Holtz, Michał Sitarski;

„Córka”, obsada: Joanna Żółkowska, Zuzanna Fijewska-Malesza.

W przygotowaniu „Gabinet” z Pauliną Holtz i Rafałem Koseckim oraz „Chichotek” dla dzieci.

Natalia Fijewska-Zdanowska, dyrektor artystyczna Teatru MŁYN:

„Przed pierwszą rejestracją spektaklu miałam gigantyczną tremę. Jak przełożyć spektakl na film? Jak przepisać teatr na online? Jak?! Gdyby nie realizatorka filmowa Ola Panisko, chyba by się nie udało. To ona powiedziała podczas jednej z krótkich przerw w pracowitym dniu zdjęciowym – że ludzie wciąż potrzebują opowiadania dobrych historii. Zapamiętałam to zdanie i dodawało mi ono siły.

Do dziś nagraliśmy aż pięć spektakl. W każdym z nich, poprzez obraz z kamery, dzięki cierpliwości ekipy i wrażliwości aktorów, odkrywałam nowe znaczenia i sensy. Dziś wierzę głęboko, że w czasach pandemii bycie offline byłoby odmową kontaktu. Niekonsekwencją i błędem. Że nasi Widzowie nie zapadli się pod ziemię, ale siedzą w swoich domach i jest im tak samo ciężko, jak nam. I potrzebują naszej pracy. Jestem pełna wdzięczności – dla Realizatorów, Artystów, Organizatorów naszych działań. Dzięki nim powstały rejestracje spektakli, teledyski, nagrania piosenek, słuchowiska, programy warsztatów. Chyba nigdy nie mieliśmy tak pracowitego roku”. 

MŁYNOTEKA to nie tylko spektakle. Rodziny odnajdą na platformie aż sześć słuchowisk dla dzieci z cyklu „SŁONIK W DOMU” oraz program edukacyjny „ZOBACZ, JAK SOBIE WYOBRAŻAM”, przygotowany specjalnie na wspólny czas pod jednym dachem przedszkolaka i pracującego rodzica. W grudniu przybędą kolejne słuchowiska.

Oglądanie spektakli możliwe jest po zarejestrowaniu się na platformie pod adresem: mlynoteka.mlyn.org oraz wykupieniu dostępu do poszczególnych materiałów. W przypadku spektakli dostęp przyznawany jest na dwa dni, w przypadku słuchowisk – bezterminowo. Z programu „ZOBACZ, JAK SOBIE WYOBRAŻAM” do końca roku można skorzystać bezpłatnie.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne