EN

26.07.2021, 11:52 Wersja do druku

Warszawa. Ruszył nabór wniosków do programu Młoda Polska

Rozpoczęto kolejny konkurs o stypendium z programu Młoda Polska na rok 2022. Do 2 listopada artyści i krytycy mogą składać wnioski - poinformowano w poniedziałek na Twitterze Narodowego Centrum Kultury (NCK).

fot. mat. organizatora

Jak wyjaśniono, "przedmiotem konkursu są stypendia przyznawane osobom fizycznym, zajmującym się twórczością i krytyką artystyczną, na realizację określonego projektu stypendialnego w następujących dziedzinach: film, fotografia, literatura (w tym reportaż dziennikarski), muzyka, sztuki wizualne, taniec i teatr".

Zaznaczono, że w konkursie mogą uczestniczyć "osoby fizyczne zajmujące się twórczością i krytyką artystyczną, legitymujące się wybitnymi osiągnięciami artystycznymi w swojej dziedzinie, będące polskimi obywatelami, urodzone nie wcześniej niż w 1986 r.".

"Osobom biorącym udział w konkursie mogą zostać przyznane stypendia na okres realizacji projektu stypendialnego trwający maksymalnie do 31 grudnia 2022 r. Wysokość stypendium może wynieść maksymalnie 50 tys. zł, a minimalnie 30 tys. zł brutto" - czytamy na stronie NCK.

Wniosek o przyznanie stypendium z załącznikami należy złożyć poprzez System Obsługi Programów NCK: https://sop.nck.pl/site/login.

Jak wyjaśniono, "podpisany dokument Potwierdzenie złożenia wniosku oraz portfolio z pracami kandydata, CD z nagraniami lub materiały dodatkowe dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą na adres: Narodowe Centrum Kultury – Program Młoda Polska, ul. Płocka 13, 01-231 Warszawa".

Nabór wniosków trwa do 2 listopada.

Decyzja o przyznaniu stypendium zapada w terminie nie wcześniejszym niż 31 stycznia 2022 roku - poinformowano w komunikacie.

Organizatorem konkursu jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, reprezentowany przez NCK.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne