EN

31.08.2020, 10:55 Wersja do druku

Warszawa. Rusza II edycja Inkubatora Teatralnego

31 sierpnia rusza kolejna edycja wirtualnego Inkubatora Teatralnego. To platforma online dla artystów, którzy szukają inspiracji i wsparcia w zakresie tworzenia projektów teatralnych. Projekt nastawiony jest na towarzyszenie uczestnikom w procesie „od pomysłu do widowni”.

Celem Inkubatora jest merytoryczne wsparcie artystów w tworzeniu, produkcji i dystrybucji projektów teatralnych oraz łączeniu twórczości z przedsiębiorczością. Skierowany jest do wszystkich, którzy pragną tworzyć niezależny, profesjonalny, ambitny teatr i docierać z nim do najdalszych zakątków Polski oraz za granicę.

Na platformie inkubatorteatralny.pl można zarejestrować się bezpłatnie. Uczestnicy otrzymają dostęp do materiałów online pogrupowanych na moduły dotyczące procesu kreatywnego, procesu produkcji, dystrybucji oraz promocji dzieła. Za pośrednictwem wbudowanego w platformę czatu będą mieli także możliwość wymienienia się inspiracjami i pomysłami na projekty. W ramach każdego modułu uczestnicy będą mogli spotkać się także z ekspertami w ramach webinaru, na którym będzie można zadać dodatkowe pytania. 

Swoim eksperckim doświadczeniem w ramach Inkubatora dzielą się między innymi: Iwan Wyrypajew, Tomasz Rodowicz, Paweł Passini, Piotr Duda, Justyna Pankiewicz, Karolina Fandrejewska, Alicja i Grzegorz Bral.

Pomysłodawcami i twórcami projektu są Emilia Komarnicka-Klynstra oraz Redbad Klynstra-Komarnicki. 

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”. 

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne