EN

20.04.2022, 14:13 Wersja do druku

Warszawa. Rozmowa z Małgorzatą Kożuchowską z cyklu „Mój Dramatyczny”

W ramach cyklu „Mój Dramatyczny. Spotkania” odbędzie się rozmowa z Małgorzatą Kożuchowską. Premiera nagrania w poniedziałek 25 kwietnia o godz. 19.00 na kanale YouTube Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy.

fot. Stefan Okołowicz/ graf. Joanna Zemanek

Link do nagrania zostanie umieszczony w dniu emisji w wydarzeniu na Facebooku.

Aktorką Teatru Dramatycznego była w latach 1994-2005. Zadebiutowała rolą Aldonzy-Dulcynei w „Człowieku z La Manchy” w reżyserii Jerzego Gruzy. Zagrała także m.in. Biankę w „Poskromieniu złośnicy” i Candy w „Niezidentyfikowanych szczątkach ludzkich”. Pracowała z takimi reżyserami jak Piotr Cieślak, Krzysztof Warlikowski, Grzegorz Jarzyna, Agnieszka Glińska. Tu też spotkała swojego mistrza – Jerzego Jarockiego. Wspominając pracę w Teatrze Dramatycznym mówi: „Znalazłam w nim teatralną rodzinę”.

Rozmowę z Małgorzatą Kożuchowską poprowadzi Wojciech Majcherek.

W ramach cyklu „Mój Dramatyczny. Spotkania” zapraszamy na spotkania z aktorkami i aktorami, którzy współtworzyli legendę Teatru Dramatycznego. Premierowe spotkania odbywają się w każdy ostatni poniedziałek miesiąca. Ich wspomnienia to niezwykłe opowieści o pamiętnych przedstawieniach, wielkich twórcach, zdarzeniach zza kulis.

Za nami spotkania z Barbarą Krafftówną, Magdaleną Zawadzką, Małgorzatą Niemirską, Jadwigą Jankowską-Cieślak, Maciejem Prusem, Mają Komorowską, Piotrem Fronczewskim, Adamem Ferencym, Danutą Stenką, Haliną Łabonarską, Januszem R. Nowickim, Wojciechem Duryaszem, Karolem Strasburgerem, Henrykiem Niebudkiem, Sławomirem Grzymkowskim i Mariuszem Bonaszewskim. Można je obejrzeć tutaj: MÓJ DRAMATYCZNY NA YT

Więcej o historii Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy w wirtualnym archiwum: moj.teatrdramatyczny.pl

Grafika: Joanna Zemanek. Zdjęcie pochodzi ze spektaklu „Jak wam się podoba” Williama Shakespeare’a w reż. Piotra Cieślaka, 1996, Teatr Dramatyczny, fot. Stefan Okołowicz

Źródło:

Materiał nadesłany